Stacks Image 2771

Podróże z pasją

BTE Przystanek Ziemia

Wycieczki wielodniowe

Enter the name for this tabbed section: Informacje ogólne
Ogólne
Wszystkie przedstawione w katalogach programy to tylko propozycje, które możemy dowolnie dostosować do wymogów klienta. Jeżeli w katalogach nie ma imprezy, która Ciebie interesuje, proszę napisać lub zadzwonić. Przygotujemy ją niezwłocznie.
Cena
Wycieczki w katalogu nie mają podanych cen, ponieważ nasi klienci wyjeżdżają, nie tylko z Rogoźna, ale z różnych miejscowości Wielkopolski i kraju. Ceny są zawsze kalkulowane indywidualnie dla każdego klienta. Wszystkie wycieczki mają wliczone w cenę: nocleg (przy wycieczkach dłuższych niż jeden dzień), wyżywienie, transport, wstępy, opieka pilota na całej trasie oraz przewodników w wymagających tego miejscach, ubezpieczenie, opiekunowie szkolni, usługi dodatkowe wynikające z programu. Podczas analizowania naszych cen w przesłanych propozycjach, proszę zwrócić uwagę że większość programów ma doliczony koszt wstępów i opłat lokalnych. Przez to pozornie wydają się one nieco wyższe niż u konkurencji. Dla grup ceny kalkulujemy indywidualnie i zawsze cenę można nieco zmienić. Zawsze warto zapytać o rabat. W okresach sezonu niskiego cena zawsze może być nieco niższa niż w sezonie wysokim. Cena również zależy od standardu noclegów, jakie sobie życzy klient. Ostatecznie ceny są kalkulowane przed podpisaniem umowy, dostosowujemy je do wymagań klienta. Często bywa, że klient życzy sobie niższy standard noclegu lub wyłączenie kosztów biletu wstępu itp. - cena wtedy jest niższa.
Enter the name for this tabbed section: Świadczenia
Transport
Większość naszych wycieczek podróżuje autokarami lub busami. Posiadamy wielu zaprzyjaźnionych przewoźników w Wielkopolsce i nie tylko, którzy obsługują transport naszych klientów. Nasi przewoźnicy posiadają niezbędne dokumenty do prowadzenia działalności transportowej. Pojazdy posiadają aktualne przeglądy (zgodnie z przepisami) i są dodatkowo sprawdzane przez mechaników w międzyczasie. Autobusy zawsze spełniają wymagania klienta.
Jeżeli grupy podróżują innymi środkami transportu (samolot, prom, pociąg…), szczegóły przejazdu są szczegółowo ustalane przed wyjazdem. W przypadku transportu promowego (nocą) zalecamy korzystanie z kajut noclegowych (wiąże się to z dodatkową opłatą, ale warto).

Posiadamy również firmowe środki transportu.
Noclegi
Baza noclegowa, którą oferujemy jest zawsze sprawdzana wcześniej. W pokojach zawsze znajdują się łazienki (chyba, że klient życzy sobie inaczej). Standard noclegów dostosowujemy do potrzeb i specyfiki grupy. Podczas niektórych wyjazdów nocleg jest organizowany na promach, w domkach lub namiotach (na czas wyjazdu namioty wypożyczamy uczestnikom). Wszystkie szczegóły dotyczące noclegów są szczegółowo omawiane z klientem przed podpisaniem umowy.
Wyżywienie
Wyżywienie podczas wycieczek grupowych to standardowo śniadanie i obiadokolacja (przy wycieczkach dłuższych niż jeden dzień), czyli tzw. HB lub HP. Niektóre oferty (zwłaszcza obozy i kolonie) mają pełne wyżywienie (FB lub FP). W ofercie posiadamy też wyjazdy z wyżywieniem we własnym zakresie. Kwestia wyżywienia dodatkowego (nie uwzględnionego w propozycji programu) jest ustalana przed podpisaniem umowy. Na życzenie organizujemy, ogniska, grille, biesiady, degustacje itp. Nasza oferta kulinarna często uwzględnia potrawy regionalne. Menu również możemy ustalić indywidualnie dla poszczególnych grup i osób.
Wstępy
Wszystkie wycieczki krajowe oraz część zagranicznych (zgodnie z programem) mają wliczone w cenę bilety wstępów. Pozornie przez to ceny wyjazdów są nieco wyższe. Korzyść dla klienta wynikająca z wliczenia wstępów do ceny jest podwójna: bilety grupowe są często tańsze oraz nie trzeba tracić czasu na ciągłe zbieranie pieniędzy na bilety w trakcie wyjazdu. Niektóre oblegane atrakcje turystyczne wymagają wcześniejszej rezerwacji i wpłaty zaliczki na wstępy - w tym przypadku bilety wliczamy do programu obligatoryjnie. Na życzenie klienta możemy wyłączyć koszty wstępów z ogólnej kalkulacji.
Kadra: pilot - przewodnik - instruktor - wychowawca
Kadra, z którą współpracujemy dobierana jest zawsze tak, aby pasowała do specyfiki grupy. Są to ludzie posiadający odpowiednie dokumenty, umiejętności i praktykę. Na wycieczkach zawsze obecny jest licencjonowany pilot wycieczek (chyba, że umowa z klientem stanowi inaczej), w większości miast, parków narodowych i muzeach dodatkowo grupy są oprowadzane przez przewodników. W przypadku turystyki kwalifikowanej dodatkowo zatrudniamy odpowiednich instruktorów i ratowników. Na obozach i koloniach kadrę stanowią wykwalifikowani wychowawcy, którym przewodzi kierownik i dodatkowo wspiera ich pilot lub przewodnik.
Ubezpieczenie
Każdy uczestnik naszych wyjazdów jest standardowo ubezpieczony, w przypadku wycieczek krajowych od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), a w przypadku wycieczek zagranicznych dodatkowo od kosztów leczenia i utraty bagażu (KL). Jeżeli specyfika wyjazdu wymaga dodatkowych ubezpieczeń, np.: od uprawiania narciarstwa, ubezpieczenie to również zawarte jest w cenie.
Naszym ubezpieczycielem jest Towarzystwo Ubezpieczeniowe SIGNAL IDUNA. Kwoty ubezpieczenia w standardowych ubezpieczeniach są następujące: pakiet ubezpieczeniowy zagranica SIGNAL IDUNA TRAVEL od: KL (10000 EUR), NNI (10000 PLN), NWS (10000 PLN), BP (1000 PLN); TK-dodatkowe ubezpieczenie turystyki kwalifikowanej; CP - dodatkowe ubezpieczenie chorób przewlekłych; RG - ubezpieczenie kosztów imprezy turystycznej; Signal Iduna SKI - pakiet ubezpieczeń narciarskich od: sprzęt (3000 PLN), OC rzeczowe (2500 EUR), OC osobowe (5000 EUR); NNW - następstwa nieszczęśliwych wypadków w kraju (NWI-10000 PLN, NWS-5000 PLN).
Jeżeli chcesz się ubezpieczyć na większą kwotę, można to zgłosić przed podpisaniem umowy, zwiększymy wtedy składkę i kwoty ubezpieczenia. Można również wykupić samemu ubezpieczenie na naszej stronie -
UBEZPIECZENIA lub bezpośrednio u nas w biurze.
Jeżeli klient jest chory przewlekle, powinien poinformować o tym podczas podpisywania umowy. W przeciwnym razie zostanie ubezpieczony standardowo, co może uniemożliwić wypłacenie odszkodowania.
Opiekunowie - kadra
W przypadku wycieczek szkolnych opiekunowie (nauczyciele, wychowawcy) jadą za darmo (1 opiekun na 10-15 uczniów lub inaczej wg umowy). W przypadku wycieczek zakładowych ilość ewentualnych miejsc bezpłatnych zależy od woli zamawiającego. Na pielgrzymkach standardowo kapelan otrzymuje miejsce bezpłatne.
Inne usługi
Wycieczki w katalogu nie mają podanych cen, ponieważ nasi klienci wyjeżdżają, nie tylko z Rogoźna, ale z różnych miejscowości Wielkopolski i kraju. Ceny są zawsze kalkulowane indywidualnie dla każdego klienta. Wszystkie wycieczki mają wliczone w cenę: nocleg (przy wycieczkach dłuższych niż jeden dzień), wyżywienie (standardowo śniadanie i obiadokolacja przy wycieczkach dłuższych niż jeden dzień), transport, wstępy, opieka pilota na całej trasie oraz przewodników w wymagających tego miejscach, ubezpieczenie (NNW - w kraju i zagranicą; KL - zagranicą), opiekunowie szkolni (w przypadku grup szkolnych), usługi dodatkowe wynikające z programu.
Enter the name for this tabbed section: Wyszukiwanie i zamawianie imprez
Wyszukiwanie imprez
W zakładce KATALOGI znajdują się odnośniki do poszczególnych katalogów szczegółowych z propozycjami programów. Każdy katalog przedstawia wszystkie propozycje wycieczek w danej kategorii. Są one poukładane losowo; klikając jednak w słowa kluczowe obok tabelki katalogu, propozycje zostaną przefiltrowane i łatwiej będzie znaleźć pożądany program. Klikając w tytuł wybranej wycieczki zostaniesz przekierowany/a do strony z konkretną propozycją. Tam znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na temat danej wycieczki.
Wybierz z tagów, znajdujących się w pasku bocznym odpowiedniego katalogu, interesującą Cię grupę wyjazdów, a następnie kliknij w konkretny opis.
Jeżeli nie ma programu, który Cię interesuje to napisz lub zadzwoń, a my temu zaradzimy.
Zamawianie imprez
Chęć wyjazdu można zgłosić telefonicznie, przez pocztę elektroniczną lub wysyłając specjalny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się w zakładce KONTAKT lub na każdej stronie z programem imprezy.
WAŻNE: w zgłoszeniu proszę podać: wielkość grupy; wiek uczestników, preferowany kierunek wyjazdu, proponowany termin wyjazdu, miejsce wyjazdu, specjalne życzenia odnośnie wyjazdu oraz kontakt do osoby zgłaszającej wyjazd. Kalkulację przygotujemy niezwłocznie i przyjedziemy omówić szczegóły. Po akceptacji przesłanych przez nas propozycji, umówimy się z Tobą na spotkanie (w szkole, firmie, parafii lub innym miejscu) i sfinalizujemy podpisanie umowy. Kwotę zaliczki i termin zapłaty pozostałej kwoty dopasujemy do możliwości klienta.
Co potrzeba do podpisania umowy?
Po ustaleniu wszystkich szczegółów wyjazdu przychodzi czas na podpisanie umowy. Do podpisania umowy należy przygotować listę z danymi osobowymi wszystkich uczestników, również opiekunów (imię, nazwisko, adres zameldowania, data urodzenia lub PESEL oraz w przypadku wyjazdów zagranicznych nr i serię dokumentu poświadczającego tożsamość) dane do fakturowania (w przypadku firm i instytucji również numer NIP).
Enter the name for this tabbed section: Dokumenty i zdrowie
Dokumenty
W przypadku wyjazdów krajowych powinieneś posiadać przy sobie jakikolwiek dokument poświadczający tożsamość lub przysługujące zniżki. Na wyjazdy zagraniczne wymagane są następujące dokumenty: Unia Europejska i Skandynawia - paszport, dowód osobisty lub tymczasowy dowód osobisty; kraje pozaunijne: paszport. Do niektórych krajów wymagana jest wiza, ale ten dokument załatwiamy my lub klient we własnym zakresie jeżeli specyfika wyjazdu tego wymaga. Zagranicę warto też zabrać kartę zniżkowo-ubezpieczeniową ISIC lub podobną.
Zdrowie
Na wycieczkach organizator zawsze zapewnia apteczkę ze środkami pierwszej pomocy.
Jeżeli uczestnik wymaga lekarstw specjalistycznych zobowiązany jest zabrać je we własnym zakresie.
Na obozach i koloniach zapewniamy opiekę medyczną zgodnie z przepisami.
Wszystkie    Category    Category    Category    
Park Narodowy, Góry, Bóbrka, Dukla, Krępna, Biecz, Regietów, Małopolska,
Stacks Image 43618
Beskid Niski
"Małe Bieszczady"
Stacks Image 43621
Beskid Niski - "Małe Bieszczady"
Bóbrka - Muzeum Przemysłu Naftowego; Dukla; Magurski Park Narodowy – wycieczka górska na Magurę ( 842 m n.p.m. i punkty widokowe), na trasie liczne cerkwie i stara zabudowa; Krępna - multimedialne Muzeum MPN; Biecz - kościół z malowidłami i rzeźbami światowych artystów; Regietów - stadnina koni huculskich;
Stacks Image 43638
Czechy, Cieszyn, Śląskie, Żywiec, Wisła, Istebna, Koniaków, Pszczyna, Góry,
Stacks Image 44127
Beskid Śląski
Kraina małysza
Stacks Image 44130
Beskid Żywiecki i Śląski - inni górale
Żywiec - zwiedzanie starego miasta; Wisła - Muzeum Adama Małysza, miasto słynnego skoczka; Istebna-Koniaków - Beskidzka Izba Twórcza; Szczyrk; Cieszyn - zwiedzanie miasta przedzielonego granicą; Pszczyna - zespół pałacowo-parkowy Księżnej Daisy...
Stacks Image 44147
Stacks Image 78069
Park Narodowy, Park Krajobrazowy, Komańcza, Sanok, Solina, Baligród, Jabłonki, Cisna, Wetlina, Ustrzyki, Wołosate, Stuposiany, Smolnik, Lutowiska, Czarna Góra, Wołkowyja, Łańcut, Góry, Podkarpackie,
Stacks Image 44359
Bieszczady
Dziki wschód
Stacks Image 44362
Bieszczady i rezydencja w Łańcucie
Komańcza - klasztoru Sióstr Nazaretanek; Sanok - zwiedzanie skansenu budownictwa ludowego; Zalew Soliński - spacer po zaporze; Wycieczka Pętlą Bieszczadzką - Baligród, Jabłonki, Cisna, Wetlina, Ustrzyki Górne, Wołosate, Stuposiany, Smolnik, Lutowiska, Czarna Góra, Wołkowyja; Muzeum Wnętrz Pałacowych w Łańcucie;
Stacks Image 44379
Dolnośląskie, Góry, Park Narodowy, Złoty Stok, Kłodzko, Kudowa, Wambierzyce, Wrocław, Książ, Krzeszów,
Stacks Image 44591
Kotlina Kłodzka
Perełki Dolnośląskie
Stacks Image 44594
Kotlina Kłodzka i perełki Dolnego Śląska
Kopalnia Złota w Złotym Stoku; Kłodzko (twierdza, starówka), Uzdrowisko Kudowa Zdrój; Kaplica Czaszek; Stołowogórski Park Narodowy; Wambierzyce (bazylika, kalwaria, ruchoma szopka); Wrocław (Panorama Racławicka, Starówka, ZOO...); Krzeszów (opactwo cysterskie); Książ (zamek i palmiarnia) ...
Stacks Image 44611
Małopolska, Park Narodowy, Kraków, Góry, Częstochowa, Ogrodzieniec, Pieskowa Skała, Ojców, Wieliczka,
Stacks Image 44823
Kraków i Wieliczka
Orle Gniazda +
Stacks Image 44826
Kraków i Wieliczka oraz Orle Gniazda
Częstochowa (Jasna Góra), Ogrodzieniec (ruiny zamku), punkt widokowy na Pustynię Błędowską, Ojcowski Park Narodowy - Pieskowa Skała - zamek, Maczuga Herkulesa, Kaplica na Wodzie, Ojców, Jaskinia Łokietka, Brama Krakowska...; Kraków - Wawel z Katedrą, Okno Papieskie, Uniwersytet, Kościół Franciszkanów, Rynek, Sukiennice, Kościół Mariacki, Ulica Floriańska, Barbakan; Wieliczka - kopalnia soli...
Stacks Image 44843
Ukraina, Lwów, Złoczów, Podhorce, Poczajów, Krzemieniec, Tarnopol, Zbaraż, Kamieniec Podolski,
Stacks Image 45171
Lwów i Podole
Historia Rzeczypospolitj
Stacks Image 45174
Lwów i Podole - na kresach Rzeczpospolitej
Lwów - Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich, rynek staromiejski, Katedra Łacińska, Katedra Ormiańska, Kaplica Boimów, Kościoły: Dominikanów, Jezuitów i Bernardynów, Teatr Wielki, Park Stryjski, Katedra św.Jury, uniwersytet, Ossolineum; Złoczów - siedziba Sobieskich; Podhorce - zamek Koniecpolskich; Poczajów - ławra; Krzemieniec - miasto Słowackiego; Tarnopol; Zbaraż; Kamieniec Podolski - historyczne miasto i twierdza; Chocim - twierdza; Buczacz...
Stacks Image 45191
Stacks Image 78075
Warmińsko-Mazurskie, Mazury, Park Narodowy, Kadzidłowo, Kętrzyn, Święta Lipka, Reszel, Giżycko, Mikołajki,
Stacks Image 45403
Mazury
W krainie jezior
Stacks Image 45406
Mazury mniej znane
Spotkanie z dzikim pogańskim plemieniem w Galindii; Spacer wśród zwierząt w Kadzidłowie; Kwatera Hitlera w Wilczym Szańcu; Święta Lipka - sanktuarium maryjne, Reszel, Mikołajki, Giżycko - most obrotowy... rejs statkiem.
Stacks Image 45423
Małopolska, Park Narodowy, Góry, Szczawnica, Niedzica, Krościenko, Wadowice, Dębno,
Stacks Image 45519
Pieniny
Spiskie wariacje
Stacks Image 45522
Pieniny - poznajemy Spisz
Kościół w Dębnie; Krościenko; Spływ Dunajcem; Szczawnica; zwiedzanie tamy na Dunajcu, Zamki w Czorsztynie i Niedzicy; Zalew Czorsztyński; wejście na Trzy Korony lub Sokolicę (przy dobrej kondycji uczestników można zrealizować dwa szczyty), spotkanie z Bacą;. W drodze powrotnej Wadowice - dom Karola Wojtyły...
Stacks Image 45539
Świętokrzyskie, Lubelskie, Sandomierz, Zwierzyniec, Zamość, Szczebrzeszyn, Roztocze, Chełm, Włodawa, Park Narodowy,
Stacks Image 45751
Rostocze i Polesie
Lubelszczyzna Wschodnia
Stacks Image 45754
Roztocze i Polesie - Lubelszczyzna Wschodnia - na styku kultur
Sandomierz - Katedra, Stare Miasto, Brama Opatowska; Zwierzyniec - Roztoczański Park narodowy; Zamość - Rynek Wielki, Pałac Zamojskich; Szczebrzeszyn; Chełm - Chełmskie Podziemia Kredowe; Poleski Park Narodowy - spacer jednym z ciekawszych szlaków; Włodawa...
Stacks Image 45771
Świętokrzyskie, Kielce, Oblęgorek, Chęciny, Góry, Park Narodowy, Nowa Słupia, Krzemionki Opatowskie, Bałtów,
Stacks Image 45983
Świętokrzyskie
W poszukiwaniu czarownic
Stacks Image 45986
Świętokrzyskie - góry możliwości
Oblęgorek (Muzeum Sienkiewicza), Chęciny (ruiny zamku królewskiego), Kielce (Katedra, starówka...), Łysica, Święty Krzyż (klasztor, gołoborza), Święta Katarzyna, Nowa Słupia, Krzemionki Opatowskie (prehistoryczne kopalnie krzemienia) lub Bałtowski Park Jurajski; Dąb Bartek, Jaskinia Raj...
Stacks Image 46003
Małopolska, Park Narodowy, Zakopane, Góry, Wadowice,
Stacks Image 46331
Tatry
Góralska przygoda
Stacks Image 46334
Tatry i Podhale - góralska przygoda
Zwiedzanie Zakopanego - cmentarzyk na Pęksowym Brzyzku, Krupówki, Krzeptówki, jedno z Zakopiańskich muzeów; dwie wycieczki w góry (trasy do wyboru), spotkanie z Bacą i owcami, Wadowice - dom Karola Wojtyły...
Stacks Image 46351
Góry, Małopolska, Piwniczna, Krynica Górska, Muszyna, Biecz, Regietów, Stary Sącz, Kwiatoń,
Stacks Image 44011
Beskid Sądeski
Beskidzkie uzdrowiska
Stacks Image 44014
Beskid Sądecki - wyjazd do wód
Piwniczna, Krynica Górska - Góra Parkowa, Jaworzyna Krynicka, uzdrowisko; Muszyna; Cerkwie łemkowskie - Kwiatoń; Biecz - kościół z malowidłami i rzeźbami światowych artystów; Regietów - stadnina koni huculskich; Stary Sącz - historyczne miasto św. Kingi...
Stacks Image 44031
Park narodowy, Białowieża, Podlaskie, Bohoniki, Kruszyniany, Białystok, Grabarka, Drohiczyn, Hajnówka, Supraśl, Sokółka,
Stacks Image 44243
Białowieża i Podlasie
Mieszanka kultur
Stacks Image 44246
Białowieża i Podlasie
Białowieski Park Narodowy - zwiedzanie rezerwatu ścisłego, muzeum i zagrody żubrów; Zwiedzanie meczetu muzułmańskiego w Bohonikach lub Kruszynianach; Zwiedzanie Białegostoku; Grabarka – prawosławne miejsce pielgrzymkowe; Hajnówka; Supraśl; Sokółka...
Stacks Image 44263
Niemcy, Saksonia, Drezno, Dolnośląskie, Góry, Świeradów, Bolesławiec, Leśna, Lubomierz,
Stacks Image 44475
Izery i Saksonia
Sąsiednie województwa
Stacks Image 44478
Góry Izerskie i stolica Saksonii
Lubomierz (Muzeum Samych Swoich); Zamek Czocha w Leśnej; Fabryka Ceramiki w Bolesławcu; Świeradów Zdrój i spacer po górach; Zwiedzanie stolicy Saksonii - Drezna i rejs stateczkiem po Łabie... Program można rozszerzyć o Szwajcarię Saksońską.
Stacks Image 44495
Stacks Image 78071
Małopolska, Park Narodowy, Kraków, Zakopane, Góry, Wadowice,
Stacks Image 44707
Kraków i Tatry
Od króla do pasterza
Stacks Image 44710
Kraków i Tatry - od króla do pasterza
Kraków - Wawel z Katedrą, Okno Papieskie, Uniwersytet, Kościół Franciszkanów, Rynek, Sukiennice, Kościół Mariacki, Ulica Floriańska, Barbakan; Zwiedzanie Zakopanego, dwie wycieczki w góry (trasy do wyboru), spotkanie z Bacą i owcami, Wadowice - dom Karola Wojtyły...
Stacks Image 44727
Świętokrzyskie, Lubelskie, Puławy, Czarnolas, Kazimierz Dolny, Lublin, Kozłówka, Nałęczów,
Stacks Image 44939
Lubelszczyzna
Historyczna Polska
Stacks Image 44942
Lubelszczyzna Zachodnia - kawałek polskiej historii
Puławy - Pałac Czartoryskich, Domek Gotycki, Świątynia Sybilli; Czarnolas - Dom Jana Kochanowskiego; Kazimierz Dolny - rynek, zabudowa miejska; Lublin - zwiedzanie miasta; Majdanek - obóz zagłady; Kozłówka - pałac Zamojskich; Nałęczów - uzdrowisko z historią...
Stacks Image 44959
Ukraina, Lwów, Złoczów, Podhorce, Poczajów, Krzemieniec, Olesno,
Stacks Image 45055
Ukraina
Szlakiem dawnej Polski
Stacks Image 45058
Lwów, Krzemieniec i okolice
Lwów - Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich, rynek staromiejski, Katedra Łacińska, Katedra Ormiańska, Kaplica Boimów, Kościoły: Dominikanów, Jezuitów i Bernardynów, Teatr Wielki, Park Stryjski, Katedra św.Jury, uniwersytet, Kościół św.Elżbiety, Ossolineum; Złoczów - siedziba Sobieskich; Podhorce - zamek Koniecpolskich; Poczajów - ławra; Krzemieniec - miasto Słowackiego; Olesno - zamek...
Stacks Image 45075
Stacks Image 78073
Małopolska, Park Narodowy, Zakopane, Góry, Szczawnica, Niedzica, Krościenko, Wadowice,
Stacks Image 45287
Pieniny i Tatry
Dwa światy
Stacks Image 45290
Pieniny i Tatry - dwa światy
Zwiedzanie Zakopanego - cmentarzyk na Pęksowym Brzyzku, Krupówki, Krzeptówki, Rusinowa Polana; Spływ Dunajcem lub wejście na Trzy Korony; Szczawnica, Krościenko; zwiedzanie tamy na Dunajcu w Niedzicy, Zalew Czorsztyński; spotkanie z Bacą; Wadowice - dom Karola Wojtyły;
Stacks Image 45307
Pomorskie, Morze, Kaszuby, Łeba, Hel, Jastrzębia Góra, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Szymbark,
Stacks Image 45635
Trójmiasto-Łeba
Pomorze Wschodnie
Stacks Image 45638
Pomorze Wschodnie - od Łeby po Hel i dalej
Słowiński Park Narodowy; Łeba; Hel (fokarium, port); Przylądek Rozewie; Jastrzębia Góra; Zwiedzanie Gdyni (Skwer Kościuszki, Oceanarium lub Dar Pomorza lub ORP Błyskawica); Sopotu (molo, Monciak); Oliwa (katedra z organami); Gdańsk (Długi Targ, żuraw, Kościół Mariacki, starówka, fontanna Neptuna, Dwór Artusa) i Westerplatte; Dom Do Góry Nogami w Szymbarku, Wierzyca ...
Stacks Image 45655
Podlaskie, Park Narodowy, Park Krajobrazowy, Warmińsko-Mazurskie, Augustów, Studziennicza, Sejny, Suwałki, Wigry, Stańczyki,
Stacks Image 45867
Suwalszczyzna
Biegun zimna
Stacks Image 45870
Suwalszczyzna od A do Z
Augustów - zwiedzanie miasta; Studzienniczna - sanktuarium maryjne; Sejny -sanktuarium maryjne, synagoga; Suwałki - spacer po mieście; Muzeum Przyrodnicze Wigierskiego PN; Wigry - klasztor Kamedułów; Suwalski PK - Góra Cisowa, Stańczyki - wiadukty kolejowe, Jezioro Hańcza, formy polodowcowe...
Stacks Image 45887
Małopolska, Park Narodowy, Zakopane, Góry, Szczawnica, Niedzica, Krościenko,
Stacks Image 46099
Tatry i nie tylko
3 parki narodowe
Stacks Image 46102
Tatry - Gorce - Pieniny - trzy parki narodowe
Zakopane - cmentarzyk na Pęksowym Brzyzku, Krupówki, Krzeptówki, Rusinowa Polana; Spływ Dunajcem lub wejście na Trzy Korony; Szczawnica, Krościenko; zwiedzanie tamy na Dunajcu w Niedzicy, Zalew Czorsztyński; spotkanie z Bacą; Gorce – Zdobywanie Turbacza (1314 m n.p.m.)...
Stacks Image 46119
Pomorskie, Morze, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Malbork, Frombork, Warmińsko-Mazurskie,
Stacks Image 46215
Trójmiasto
Trzy w jednym
Stacks Image 46218
Trójmiasto - trzy w jednym
Zwiedzanie Gdyni (Skwer Kościuszki, oceanarium, Dar Pomorza lub ORP Błyskawica); Zwiedzanie Sopotu (molo, Monciak); Zwiedzanie Oliwy (katedra z organami); Zwiedzanie Gdańska (Długi Targ, żuraw, Kościół Mariacki, starówka, fontanna Neptuna, Dwór Artusa) i Westerplatte; Malbork zamek; Frombork (katedra, wieża Kopernika, Zalew Wiślany)...
Stacks Image 46235
Litwa, Wilno, Kowno, Troki, Stolica,
Stacks Image 46447
Wilno-Kowno-Troki
Spacer po Litwie
Stacks Image 46450
Wilno - Kowno - Troki - serce Litwy
Troki (zamek Witolda), Wilno (Cmentarz na Rosie, Ostra Brama, Katedra Wileńska, kościoły Św. Ducha, Św. Teresy, Św. Anny, Św. Piotra i Pawła, Wzgórze Trzech Krzyży), Kowno (Starówka, Bazylika, Ratusz, Dom Pioruna, Zamek Kowieński)...
Stacks Image 46467
Stacks Image 78077