Stacks Image 2771

Podróże z pasją

BTE Przystanek Ziemia

Wycieczki do Skandynawii

Enter the name for this tabbed section: Informacje ogólne
Ogólne
Wszystkie przedstawione w katalogach programy to tylko propozycje, które możemy dowolnie dostosować do wymogów klienta. Jeżeli w katalogach nie ma imprezy, która Ciebie interesuje, proszę napisać lub zadzwonić. Przygotujemy ją niezwłocznie.
Cena
Wycieczki w katalogu nie mają podanych cen, ponieważ nasi klienci wyjeżdżają, nie tylko z Rogoźna, ale z różnych miejscowości Wielkopolski i kraju. Ceny są zawsze kalkulowane indywidualnie dla każdego klienta. Wszystkie wycieczki mają wliczone w cenę: nocleg (przy wycieczkach dłuższych niż jeden dzień), wyżywienie, transport, wstępy, opieka pilota na całej trasie oraz przewodników w wymagających tego miejscach, ubezpieczenie, opiekunowie szkolni, usługi dodatkowe wynikające z programu. Podczas analizowania naszych cen w przesłanych propozycjach, proszę zwrócić uwagę że większość programów ma doliczony koszt wstępów i opłat lokalnych. Przez to pozornie wydają się one nieco wyższe niż u konkurencji. Dla grup ceny kalkulujemy indywidualnie i zawsze cenę można nieco zmienić. Zawsze warto zapytać o rabat. W okresach sezonu niskiego cena zawsze może być nieco niższa niż w sezonie wysokim. Cena również zależy od standardu noclegów, jakie sobie życzy klient. Ostatecznie ceny są kalkulowane przed podpisaniem umowy, dostosowujemy je do wymagań klienta. Często bywa, że klient życzy sobie niższy standard noclegu lub wyłączenie kosztów biletu wstępu itp. - cena wtedy jest niższa.
Enter the name for this tabbed section: Świadczenia
Transport
Większość naszych wycieczek podróżuje autokarami lub busami. Posiadamy wielu zaprzyjaźnionych przewoźników w Wielkopolsce i nie tylko, którzy obsługują transport naszych klientów. Nasi przewoźnicy posiadają niezbędne dokumenty do prowadzenia działalności transportowej. Pojazdy posiadają aktualne przeglądy (zgodnie z przepisami) i są dodatkowo sprawdzane przez mechaników w międzyczasie. Autobusy zawsze spełniają wymagania klienta.
Jeżeli grupy podróżują innymi środkami transportu (samolot, prom, pociąg…), szczegóły przejazdu są szczegółowo ustalane przed wyjazdem. W przypadku transportu promowego (nocą) zalecamy korzystanie z kajut noclegowych (wiąże się to z dodatkową opłatą, ale warto).

Posiadamy również firmowe środki transportu.
Noclegi
Baza noclegowa, którą oferujemy jest zawsze sprawdzana wcześniej. W pokojach zawsze znajdują się łazienki (chyba, że klient życzy sobie inaczej). Standard noclegów dostosowujemy do potrzeb i specyfiki grupy. Podczas niektórych wyjazdów nocleg jest organizowany na promach, w domkach lub namiotach (na czas wyjazdu namioty wypożyczamy uczestnikom). Wszystkie szczegóły dotyczące noclegów są szczegółowo omawiane z klientem przed podpisaniem umowy.
W przypadku wyjazdów do Skandynawii najczęściej śpimy w namiotach, które klientom wypożycza biuro (chyba, że klient woli swój) - cena kalkulowana jest najczęściej na nocleg w namiotach. Jeżeli klient sobie życzy to rezerwujemy domki lub hotele. Podczas nocnej przeprawy promowej (Polska-Skandynawia-Polska) w cenie wyjazdu zawsze jest wliczone miejsce w kajucie 4-osobowej wewnętrznej, chyba że klient życzy sobie inaczej to odejmujemy koszt kabiny od ceny ogólnej.
Wyżywienie
Wyżywienie podczas wycieczek grupowych to standardowo śniadanie i obiadokolacja (przy wycieczkach dłuższych niż jeden dzień), czyli tzw. HB lub HP. Niektóre oferty (zwłaszcza obozy i kolonie) mają pełne wyżywienie (FB lub FP). W ofercie posiadamy też wyjazdy z wyżywieniem we własnym zakresie. Kwestia wyżywienia dodatkowego (nie uwzględnionego w propozycji programu) jest ustalana przed podpisaniem umowy. Na życzenie organizujemy, ogniska, grille, biesiady, degustacje itp. Nasza oferta kulinarna często uwzględnia potrawy regionalne. Menu również możemy ustalić indywidualnie dla poszczególnych grup i osób.
W przypadku wyjazdów do Skandynawii standardowo wyżywienie każdy zabiera z kraju, natomiast my zapewniamy kuchenkę gazową i menażki. Jeżeli klient życzy sobie wyjazd z wyżywieniem to uwzględniamy to w kalkulacji przed wyjazdem.
Wstępy
Wszystkie wycieczki krajowe oraz część zagranicznych (zgodnie z programem) mają wliczone w cenę bilety wstępów. Pozornie przez to ceny wyjazdów są nieco wyższe. Korzyść dla klienta wynikająca z wliczenia wstępów do ceny jest podwójna: bilety grupowe są często tańsze oraz nie trzeba tracić czasu na ciągłe zbieranie pieniędzy na bilety w trakcie wyjazdu. Niektóre oblegane atrakcje turystyczne wymagają wcześniejszej rezerwacji i wpłaty zaliczki na wstępy - w tym przypadku bilety wliczamy do programu obligatoryjnie. Na życzenie klienta możemy wyłączyć koszty wstępów z ogólnej kalkulacji.
W przypadku wyjazdów dla małych grup (m. in. do Skandynawii) biletów wstępu nie doliczamy do ceny, ponieważ małe grupy nie mają zniżek, a nie każdy może chcieć zwiedzać np.: muzeum).
Kadra: pilot - przewodnik - instruktor - wychowawca
Kadra, z którą współpracujemy dobierana jest zawsze tak, aby pasowała do specyfiki grupy. Są to ludzie posiadający odpowiednie dokumenty, umiejętności i praktykę. Na wycieczkach zawsze obecny jest licencjonowany pilot wycieczek (chyba, że umowa z klientem stanowi inaczej), w większości miast, parków narodowych i muzeach dodatkowo grupy są oprowadzane przez przewodników. W przypadku turystyki kwalifikowanej dodatkowo zatrudniamy odpowiednich instruktorów i ratowników. Na obozach i koloniach kadrę stanowią wykwalifikowani wychowawcy, którym przewodzi kierownik i dodatkowo wspiera ich pilot lub przewodnik.
Małe grupy do Skandynawii mogą być obsługiwane przez kierowcę-pilota lub kierowcę i pilota w zależności od wielkości środka transportu.
Ubezpieczenie
Każdy uczestnik naszych wyjazdów jest standardowo ubezpieczony, w przypadku wycieczek krajowych od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), a w przypadku wycieczek zagranicznych dodatkowo od kosztów leczenia i utraty bagażu (KL). Jeżeli specyfika wyjazdu wymaga dodatkowych ubezpieczeń, np.: od uprawiania narciarstwa, ubezpieczenie to również zawarte jest w cenie.
Naszym ubezpieczycielem jest Towarzystwo Ubezpieczeniowe SIGNAL IDUNA. Kwoty ubezpieczenia w standardowych ubezpieczeniach są następujące: pakiet ubezpieczeniowy zagranica SIGNAL IDUNA TRAVEL od: KL (10000 EUR), NNI (10000 PLN), NWS (10000 PLN), BP (1000 PLN); TK-dodatkowe ubezpieczenie turystyki kwalifikowanej; CP - dodatkowe ubezpieczenie chorób przewlekłych; RG - ubezpieczenie kosztów imprezy turystycznej; Signal Iduna SKI - pakiet ubezpieczeń narciarskich od: sprzęt (3000 PLN), OC rzeczowe (2500 EUR), OC osobowe (5000 EUR); NNW - następstwa nieszczęśliwych wypadków w kraju (NWI-10000 PLN, NWS-5000 PLN).
Jeżeli chcesz się ubezpieczyć na większą kwotę, można to zgłosić przed podpisaniem umowy, zwiększymy wtedy składkę i kwoty ubezpieczenia. Można również wykupić samemu ubezpieczenie na naszej stronie -
UBEZPIECZENIA lub bezpośrednio u nas w biurze.
Jeżeli klient jest chory przewlekle, powinien poinformować o tym podczas podpisywania umowy. W przeciwnym razie zostanie ubezpieczony standardowo, co może uniemożliwić wypłacenie odszkodowania.
Opiekunowie - kadra
W przypadku wycieczek szkolnych opiekunowie (nauczyciele, wychowawcy) jadą za darmo (1 opiekun na 10-15 uczniów lub inaczej wg umowy). W przypadku wycieczek zakładowych ilość ewentualnych miejsc bezpłatnych zależy od woli zamawiającego. Na pielgrzymkach standardowo kapelan otrzymuje miejsce bezpłatne.
Inne usługi
Na życzenie klienta do publikowanych programów wycieczek możemy dodać najróżniejsze usługi dodatkowe. Są one proponowane przed podpisaniem umowy.
Enter the name for this tabbed section: Wyszukiwanie i zamawianie imprez
Wyszukiwanie imprez
W zakładce KATALOGI znajdują się odnośniki do poszczególnych katalogów szczegółowych z propozycjami programów. Każdy katalog przedstawia wszystkie propozycje wycieczek w danej kategorii. Są one poukładane losowo; klikając jednak w słowa kluczowe obok tabelki katalogu, propozycje zostaną przefiltrowane i łatwiej będzie znaleźć pożądany program. Klikając w tytuł wybranej wycieczki zostaniesz przekierowany/a do strony z konkretną propozycją. Tam znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na temat danej wycieczki.
Wybierz z tagów, znajdujących się w pasku bocznym odpowiedniego katalogu, interesującą Cię grupę wyjazdów, a następnie kliknij w konkretny opis.
Jeżeli nie ma programu, który Cię interesuje to napisz lub zadzwoń, a my temu zaradzimy.
Zamawianie imprez
Chęć wyjazdu można zgłosić telefonicznie, przez pocztę elektroniczną lub wysyłając specjalny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się w zakładce KONTAKT lub na każdej stronie z programem imprezy.
WAŻNE: w zgłoszeniu proszę podać: wielkość grupy; wiek uczestników, preferowany kierunek wyjazdu, proponowany termin wyjazdu, miejsce wyjazdu, specjalne życzenia odnośnie wyjazdu oraz kontakt do osoby zgłaszającej wyjazd. Kalkulację przygotujemy niezwłocznie i przyjedziemy omówić szczegóły.
Po akceptacji przesłanych przez nas propozycji, umówimy się z Tobą na spotkanie (w szkole, firmie, parafii lub innym miejscu) i sfinalizujemy podpisanie umowy. Kwotę zaliczki i termin zapłaty pozostałej kwoty dopasujemy do możliwości klienta.
Co potrzeba do podpisania umowy?
Po ustaleniu wszystkich szczegółów wyjazdu przychodzi czas na podpisanie umowy. Do podpisania umowy należy przygotować listę z danymi osobowymi wszystkich uczestników, również opiekunów (imię, nazwisko, adres zameldowania, data urodzenia lub PESEL oraz w przypadku wyjazdów zagranicznych nr i serię dokumentu poświadczającego tożsamość) dane do fakturowania (w przypadku firm i instytucji również numer NIP).
Enter the name for this tabbed section: Dokumenty i zdrowie
Dokumenty
W przypadku wyjazdów krajowych powinieneś posiadać przy sobie jakikolwiek dokument poświadczający tożsamość lub przysługujące zniżki. Na wyjazdy zagraniczne wymagane są następujące dokumenty: Unia Europejska i Skandynawia - paszport, dowód osobisty lub tymczasowy dowód osobisty; kraje pozaunijne: paszport. Do niektórych krajów wymagana jest wiza, ale ten dokument załatwiamy my lub klient we własnym zakresie jeżeli specyfika wyjazdu tego wymaga. Zagranicę warto też zabrać kartę zniżkowo-ubezpieczeniową ISIC lub podobną.
Zdrowie
Na wycieczkach organizator zawsze zapewnia apteczkę ze środkami pierwszej pomocy.
Jeżeli uczestnik wymaga lekarstw specjalistycznych zobowiązany jest zabrać je we własnym zakresie.
Na obozach i koloniach zapewniamy opiekę medyczną zgodnie z przepisami.
Enter the name for this tabbed section: Często zadawane pytania
Wiek uczestników
W naszych wyjazdach do Skandynawii do tej pory uczestniczyły osoby w wieku od 6 do 60 lat. Programy są tak skonstruowane, aby każdy dał radę. Jeżeli jakiś punkt programu jest zbyt trudny, to zawsze mamy w zanadrzu alternatywne zajęcia.
Pod względem transportu najtrudniejsze są: pierwszy i ostatni dzień (dojazd i powrót), ponieważ wtedy przejeżdża się po około 600 km. Przy małych grupach nie ma jednak problemu, bo można robić częściej krótkie postoje.
Noclegi - gdzie śpimy?
Śpimy w hotelach, na kempingach lub w namiotach - zależy to od oferty i programu wyjazdu.
Na wyjazdach dla małych grup z wykorzystaniem namiotów wszystkie noclegi są zaplanowane na normalnych kempingach z pełną infrastrukturą:
- toalety;
- prysznice (najczęściej płatne 0-20 koron za 5-8 minut ciepłej wody) - w
umywalkach woda ciepła do woli;
- kuchnie do gotowania i mycia ;
- recepcja najczęściej ze sklepikiem;
- czasami dodatkowe atrakcje.
Ładowanie komórek można zrobić na recepcji, w kuchni lub w innych
wyznaczonych punktach na kempingu, albo w samochodzie z własną ładowarką
samochodową.
Karimaty lub maty dmuchane oraz śpiwory każdy zabiera własne. (maty
samopompujące można nieraz dostać w Jysk-u już za około 40 zł) Jeżeli
wspólnie zdecydujemy możemy jakiś nocleg zrobić zupełnie na dziko. Kuchenkę
gazową będziemy mieli ze sobą i menażki - jedynie mycie pozostanie w jakimś
potoku.
Wyżywienie na wyjeździe
Jeżeli program wyjazdu nie zawiera posiłków (w restauracjach) to jedzenie każdy zabiera własne wg listy, którą przesyłamy przed wyjazdem - będą tam wypisane potrawy, które się dobrze sprawdzają w drodze.
Gotowanie zależy od zgrania się grupki. Na niektórych wyjazdach każdy gotował sobie sam, ale są też takie grupy, gdzie ekipa zgrała się i wszyscy gotowali wspólnie oraz korzystali z wszystkich produktów.
W ciągu dnia oczywiście są postoje na zwiedzanie, ale i na zjedzenie czegoś ciepłego - wtedy na kuchence grzejemy wodę i zalewamy zupki lub gotujemy inne potrawy.
Można też żywić się indywidualnie w restauracjach, jednak jest to dość drogie.
Czy są limity w ilości bagażu?
Dotyczy małych grup z noclegiem w namiotach. Powierzchnia bagażnika to 1,2 m x 1,6 m x wysokość. Część miejsca zajmują skrzynki z jedzeniem i namioty, karimaty i śpiwory. Reszta jest na torby. Z praktyki wynika, że mieści się jeden plecak, torba lub walizka na osobę. Plecaczki podręczne mieszczą się pod siedzeniami. W takiej konfiguracji bagaże nie przekraczają wysokości 1,2 m - nie wystają ponad oparcia siedzeń. Nie ma więc limitu bagażu - ale nie można przesadzać też.
Grupy większe również nie posiadają ograniczeń w bagażu.
Pieniądze - co i jak?
Dotyczy głównie wyjazdów dla małych grup.
W cenie jaka płacona jest w Polsce i około 1000 NOK mamy zapewnione wszystko, co potrzeba na przeżycie - oczywiście + to co weźmiemy do jedzenia z Polski.
Na jedzenie na miejscu wydaje się głównie na:
- chleb około 15-30 NOK/szt.;
- banany około 8-15 NOK/kg;
- kanapka z wielorybem w Bergen 25-35 NOK/szt.;
- obiad w restauracji około 250 NOK;
- lody z automatu 8-15 NOK za porcję - za tyle samo można w markecie kupić litrowy kubełek lodów; Podstawowe produkty spożywcze są droższe o 20-50 % niż u nas. Lepiej większość zabrać z kraju. Alkohol i papierosy droższe o 100%-500% (są limity przewozowe). Pamiątki: Troll figurka 15 cm - około 50 zł; - ciuchy około 30 % drożej niż u nas - są miejsca wyprzedażowe, gdzie można niektóre rzeczy kupić taniej niż w Polsce - ale nie zawsze się trafi na nie.

Pieniądze można wymienić ze złotówek na promie (gorszy kurs) lub jeszcze przed wyjazdem - najlepiej tylko dla potrzeb własnych; Pieniądze na kempingi najlepiej pobrać z bankomatu już na miejscu - przelicznik jest dobry i nie trzeba ich ze sobą wozić. Można też wziąć euro i wymienić je w kantorze w Oslo.
Ile zabrać? - około 1000 NOK na wydatki obowiązkowe i 300-400 NOK na wydatki własne. Na miejscu też można płacić kartami (najlepiej kredytowe - wypukłe) nawet za drobiazgi - ja za siebie płacę
zawsze kartami, a prysznice i inne drobne wydatki gotówką.
Wszystkie    Category    Category    Category    
Skandynawia, Norwegia, Dania, Niemcy, Trolltunga, Preikestolen, Kierag,
Stacks Image 36498
Treking z Trollami
Norwegia dla aktywnych
Stacks Image 36501
Jęzor Trolla - Norwegia dla aktywnych
Zwiedzanie charakterystycznych skał nad Lysefiorden (Preikestolen i Kierag) oraz Jęzora Trolla (Troltunga) nad Hardangerfiorden. W programie trzy trekingi: 6, 8 i 12-godzinne. Ponad to odwiedzimy Płaskowyż Hargandrvidda, Wodospad Vøringsfossen, Wodospad Låtefossen i wiele ciekawych punktów widokowych.
Stacks Image 34435
Stacks Image 34438
Stacks Image 34441
Stacks Image 34444
Polska, Szwecja, Skandynawia, Norwegia, Oslo, Fiordy, Lodowce, Bergen,
Stacks Image 36865
W pogoni za Trollem 11 dni
Skandynawia w pigułce
Stacks Image 36868
W pogoni za Trollem
Podczas tego wyjazdu zobaczysz sedno Skandynawii, zwłaszcza Norwegii Południowej, aż po Trondheim. Zwiedzimy Oslo, Bergen i Trondheim. Odwiedzimy Płaskowyż Handargervidda, Góry Jotunheimen, najciekawsze fiordy, Lodowiec Jostedalbreen oraz liczne wodospady i turystyczne trasy widokowe.
Stacks Image 34493
Stacks Image 34496
Stacks Image 34499
Skandynawski Expres 2010 - część 1/3
http://www.youtube.com/watch?v=-AkpC-bGeZ4&list=UUGrmNjV2SWlsTxhD0KxJpSw
Skandynawski Expres 2010 - część 2/3
http://www.youtube.com/watch?v=qMblSfLnnDw&list=UUGrmNjV2SWlsTxhD0KxJpSw
Skandynawski Expres 2010 - część 3/3
http://www.youtube.com/watch?v=zA3T7O7CWrA&list=UUGrmNjV2SWlsTxhD0KxJpSw