Stacks Image 2771

Podróże z pasją

BTE Przystanek Ziemia

Wycieczki trzydniowe

Enter the name for this tabbed section: Informacje ogólne
Ogólne
Wszystkie przedstawione w katalogach programy to tylko propozycje, które możemy dowolnie dostosować do wymogów klienta. Jeżeli w katalogach nie ma imprezy, która Ciebie interesuje, proszę napisać lub zadzwonić. Przygotujemy ją niezwłocznie.
Cena
Wycieczki w katalogu nie mają podanych cen, ponieważ nasi klienci wyjeżdżają, nie tylko z Rogoźna, ale z różnych miejscowości Wielkopolski i kraju. Ceny są zawsze kalkulowane indywidualnie dla każdego klienta. Wszystkie wycieczki mają wliczone w cenę: nocleg (przy wycieczkach dłuższych niż jeden dzień), wyżywienie, transport, wstępy, opieka pilota na całej trasie oraz przewodników w wymagających tego miejscach, ubezpieczenie, opiekunowie szkolni, usługi dodatkowe wynikające z programu. Podczas analizowania naszych cen w przesłanych propozycjach, proszę zwrócić uwagę że większość programów ma doliczony koszt wstępów i opłat lokalnych. Przez to pozornie wydają się one nieco wyższe niż u konkurencji. Dla grup ceny kalkulujemy indywidualnie i zawsze cenę można nieco zmienić. Zawsze warto zapytać o rabat. W okresach sezonu niskiego cena zawsze może być nieco niższa niż w sezonie wysokim. Cena również zależy od standardu noclegów, jakie sobie życzy klient. Ostatecznie ceny są kalkulowane przed podpisaniem umowy, dostosowujemy je do wymagań klienta. Często bywa, że klient życzy sobie niższy standard noclegu lub wyłączenie kosztów biletu wstępu itp. - cena wtedy jest niższa.
Enter the name for this tabbed section: Świadczenia
Transport
Większość naszych wycieczek podróżuje autokarami lub busami. Posiadamy wielu zaprzyjaźnionych przewoźników w Wielkopolsce i nie tylko, którzy obsługują transport naszych klientów. Nasi przewoźnicy posiadają niezbędne dokumenty do prowadzenia działalności transportowej. Pojazdy posiadają aktualne przeglądy (zgodnie z przepisami) i są dodatkowo sprawdzane przez mechaników w międzyczasie. Autobusy zawsze spełniają wymagania klienta.
Jeżeli grupy podróżują innymi środkami transportu (samolot, prom, pociąg…), szczegóły przejazdu są szczegółowo ustalane przed wyjazdem. W przypadku transportu promowego (nocą) zalecamy korzystanie z kajut noclegowych (wiąże się to z dodatkową opłatą, ale warto).

Posiadamy również firmowe środki transportu.
Noclegi
Baza noclegowa, którą oferujemy jest zawsze sprawdzana wcześniej. W pokojach zawsze znajdują się łazienki (chyba, że klient życzy sobie inaczej). Standard noclegów dostosowujemy do potrzeb i specyfiki grupy. Podczas niektórych wyjazdów nocleg jest organizowany na promach, w domkach lub namiotach (na czas wyjazdu namioty wypożyczamy uczestnikom). Wszystkie szczegóły dotyczące noclegów są szczegółowo omawiane z klientem przed podpisaniem umowy.
Wyżywienie
Wyżywienie podczas wycieczek grupowych to standardowo śniadanie i obiadokolacja (przy wycieczkach dłuższych niż jeden dzień), czyli tzw. HB lub HP. Niektóre oferty (zwłaszcza obozy i kolonie) mają pełne wyżywienie (FB lub FP). W ofercie posiadamy też wyjazdy z wyżywieniem we własnym zakresie. Kwestia wyżywienia dodatkowego (nie uwzględnionego w propozycji programu) jest ustalana przed podpisaniem umowy. Na życzenie organizujemy, ogniska, grille, biesiady, degustacje itp. Nasza oferta kulinarna często uwzględnia potrawy regionalne. Menu również możemy ustalić indywidualnie dla poszczególnych grup i osób.
Wstępy
Wszystkie wycieczki krajowe oraz część zagranicznych (zgodnie z programem) mają wliczone w cenę bilety wstępów. Pozornie przez to ceny wyjazdów są nieco wyższe. Korzyść dla klienta wynikająca z wliczenia wstępów do ceny jest podwójna: bilety grupowe są często tańsze oraz nie trzeba tracić czasu na ciągłe zbieranie pieniędzy na bilety w trakcie wyjazdu. Niektóre oblegane atrakcje turystyczne wymagają wcześniejszej rezerwacji i wpłaty zaliczki na wstępy - w tym przypadku bilety wliczamy do programu obligatoryjnie. Na życzenie klienta możemy wyłączyć koszty wstępów z ogólnej kalkulacji.
Kadra: pilot - przewodnik - instruktor - wychowawca
Kadra, z którą współpracujemy dobierana jest zawsze tak, aby pasowała do specyfiki grupy. Są to ludzie posiadający odpowiednie dokumenty, umiejętności i praktykę. Na wycieczkach zawsze obecny jest licencjonowany pilot wycieczek (chyba, że umowa z klientem stanowi inaczej), w większości miast, parków narodowych i muzeach dodatkowo grupy są oprowadzane przez przewodników. W przypadku turystyki kwalifikowanej dodatkowo zatrudniamy odpowiednich instruktorów i ratowników. Na obozach i koloniach kadrę stanowią wykwalifikowani wychowawcy, którym przewodzi kierownik i dodatkowo wspiera ich pilot lub przewodnik.
Ubezpieczenie
Każdy uczestnik naszych wyjazdów jest standardowo ubezpieczony, w przypadku wycieczek krajowych od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), a w przypadku wycieczek zagranicznych dodatkowo od kosztów leczenia i utraty bagażu (KL). Jeżeli specyfika wyjazdu wymaga dodatkowych ubezpieczeń, np.: od uprawiania narciarstwa, ubezpieczenie to również zawarte jest w cenie.
Naszym ubezpieczycielem jest Towarzystwo Ubezpieczeniowe SIGNAL IDUNA. Kwoty ubezpieczenia w standardowych ubezpieczeniach są następujące: pakiet ubezpieczeniowy zagranica SIGNAL IDUNA TRAVEL od: KL (10000 EUR), NNI (10000 PLN), NWS (10000 PLN), BP (1000 PLN); TK-dodatkowe ubezpieczenie turystyki kwalifikowanej; CP - dodatkowe ubezpieczenie chorób przewlekłych; RG - ubezpieczenie kosztów imprezy turystycznej; Signal Iduna SKI - pakiet ubezpieczeń narciarskich od: sprzęt (3000 PLN), OC rzeczowe (2500 EUR), OC osobowe (5000 EUR); NNW - następstwa nieszczęśliwych wypadków w kraju (NWI-10000 PLN, NWS-5000 PLN).
Jeżeli chcesz się ubezpieczyć na większą kwotę, można to zgłosić przed podpisaniem umowy, zwiększymy wtedy składkę i kwoty ubezpieczenia. Można również wykupić samemu ubezpieczenie na naszej stronie -
UBEZPIECZENIA lub bezpośrednio u nas w biurze.
Jeżeli klient jest chory przewlekle, powinien poinformować o tym podczas podpisywania umowy. W przeciwnym razie zostanie ubezpieczony standardowo, co może uniemożliwić wypłacenie odszkodowania.
Opiekunowie - kadra
W przypadku wycieczek szkolnych opiekunowie (nauczyciele, wychowawcy) jadą za darmo (1 opiekun na 10-15 uczniów lub inaczej wg umowy). W przypadku wycieczek zakładowych ilość ewentualnych miejsc bezpłatnych zależy od woli zamawiającego. Na pielgrzymkach standardowo kapelan otrzymuje miejsce bezpłatne.
Inne usługi
Wycieczki w katalogu nie mają podanych cen, ponieważ nasi klienci wyjeżdżają, nie tylko z Rogoźna, ale z różnych miejscowości Wielkopolski i kraju. Ceny są zawsze kalkulowane indywidualnie dla każdego klienta. Wszystkie wycieczki mają wliczone w cenę: nocleg (przy wycieczkach dłuższych niż jeden dzień), wyżywienie (standardowo śniadanie i obiadokolacja przy wycieczkach dłuższych niż jeden dzień), transport, wstępy, opieka pilota na całej trasie oraz przewodników w wymagających tego miejscach, ubezpieczenie (NNW - w kraju i zagranicą; KL - zagranicą), opiekunowie szkolni (w przypadku grup szkolnych), usługi dodatkowe wynikające z programu.
Enter the name for this tabbed section: Wyszukiwanie i zamawianie imprez
Wyszukiwanie imprez
W zakładce KATALOGI znajdują się odnośniki do poszczególnych katalogów szczegółowych z propozycjami programów. Każdy katalog przedstawia wszystkie propozycje wycieczek w danej kategorii. Są one poukładane losowo; klikając jednak w słowa kluczowe obok tabelki katalogu, propozycje zostaną przefiltrowane i łatwiej będzie znaleźć pożądany program. Klikając w tytuł wybranej wycieczki zostaniesz przekierowany/a do strony z konkretną propozycją. Tam znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na temat danej wycieczki.
Wybierz z tagów, znajdujących się w pasku bocznym odpowiedniego katalogu, interesującą Cię grupę wyjazdów, a następnie kliknij w konkretny opis.
Jeżeli nie ma programu, który Cię interesuje to napisz lub zadzwoń, a my temu zaradzimy.
Zamawianie imprez
Chęć wyjazdu można zgłosić telefonicznie, przez pocztę elektroniczną lub wysyłając specjalny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się w zakładce KONTAKT lub na każdej stronie z programem imprezy.
WAŻNE: w zgłoszeniu proszę podać: wielkość grupy; wiek uczestników, preferowany kierunek wyjazdu, proponowany termin wyjazdu, miejsce wyjazdu, specjalne życzenia odnośnie wyjazdu oraz kontakt do osoby zgłaszającej wyjazd. Kalkulację przygotujemy niezwłocznie i przyjedziemy omówić szczegóły. Po akceptacji przesłanych przez nas propozycji, umówimy się z Tobą na spotkanie (w szkole, firmie, parafii lub innym miejscu) i sfinalizujemy podpisanie umowy. Kwotę zaliczki i termin zapłaty pozostałej kwoty dopasujemy do możliwości klienta.
Co potrzeba do podpisania umowy?
Po ustaleniu wszystkich szczegółów wyjazdu przychodzi czas na podpisanie umowy. Do podpisania umowy należy przygotować listę z danymi osobowymi wszystkich uczestników, również opiekunów (imię, nazwisko, adres zameldowania, data urodzenia lub PESEL oraz w przypadku wyjazdów zagranicznych nr i serię dokumentu poświadczającego tożsamość) dane do fakturowania (w przypadku firm i instytucji również numer NIP).
Enter the name for this tabbed section: Dokumenty i zdrowie
Dokumenty
W przypadku wyjazdów krajowych powinieneś posiadać przy sobie jakikolwiek dokument poświadczający tożsamość lub przysługujące zniżki. Na wyjazdy zagraniczne wymagane są następujące dokumenty: Unia Europejska i Skandynawia - paszport, dowód osobisty lub tymczasowy dowód osobisty; kraje pozaunijne: paszport. Do niektórych krajów wymagana jest wiza, ale ten dokument załatwiamy my lub klient we własnym zakresie jeżeli specyfika wyjazdu tego wymaga. Zagranicę warto też zabrać kartę zniżkowo-ubezpieczeniową ISIC lub podobną.
Zdrowie
Na wycieczkach organizator zawsze zapewnia apteczkę ze środkami pierwszej pomocy.
Jeżeli uczestnik wymaga lekarstw specjalistycznych zobowiązany jest zabrać je we własnym zakresie.
Na obozach i koloniach zapewniamy opiekę medyczną zgodnie z przepisami.
Wszystkie    Category    Category    Category    
Czechy, Cieszyn, Śląskie, Żywiec, Wisła, Istebna, Koniaków, Pszczyna, Góry,
Stacks Image 40591
Beskid Śląski
Inni górale
Stacks Image 40594
Beskid Żywiecki i Śląski - inni górale
Żywiec - zwiedzanie starego miasta; Wisła - Muzeum Adama Małysza, miasto słynnego skoczka; Istebna-Koniaków - Beskidzka Izba Twórcza; Szczyrk; Cieszyn - zwiedzanie miasta przedzielonego granicą; Pszczyna - zespół pałacowo-parkowy Księżnej Daisy...
Stacks Image 40611
Stacks Image 78079
Czechy, Brno,
Stacks Image 39075
Brno
Morawy
Stacks Image 39078
Brno i Macocha - morawskie klimaty
Hradec Kralowe (zwiedzanie miasta), Skansen Vesely Kopec, Brno (podziemia kościoła Kapucynów z kryptami, Katedra, Szpilberg, Zielony Rynek), Jaskinia Punkwiowa – Macocha, Lysice (zamek), ewentualnie za dopłatą zwiedzanie browaru Czarna Góra.
Stacks Image 39095
Stacks Image 78081
Pomorskie, Trójmiasto, Morze, Gdańsk, Gdynia, Sopot,
Stacks Image 39307
Trójmiasto
Trzy w jednym
Stacks Image 39310
Gdańsk - Gdynia - Sopot - trzy w jednym
Gdańsk - Ratusz, Kościół NMP, Stary Żuraw, Neptun, zabytkowe kamienice, Długi Targ, Westerplatte; Oliwa - katedra i ogrody (ewentualnie ZOO); Sopot molo, spacer nad morzem, "Krzywy Dom"; Gdynia - Akwarium Morskie, port, ORP „Błyskawica"...
Stacks Image 78089
Dolnośląskie, Karpacz, Kowary, Góry, Park Narodowy, Szklarska Poręba,
Stacks Image 39539
Karpacz
Karkonoska brama
Stacks Image 39542
Karpacz - brama do Karkonoszy
Szklarska Poręba - zwiedzanie Wodospadu Szklarki i muzeum JUNA; Karpacz - Świątynia Wang, wejście na Śnieżkę (1602 m n.p.m.); Zwiedzanie zamku Chojnik; Western City lub Sztolnie po kopalni uranu w Kowarach lub Skansen Miniatur budowli dolnośląskich w Kowarach...
Stacks Image 39559
Dolnośląskie, Jelenia Góra, Góry, Park Narodowy, Szklarska Poręba, Świeradów, Lubomierz,
Stacks Image 38959
Inne Sudety
Kotlina Jeleniogórska i Izery
Stacks Image 38962
Kotlina Jeleniogórska i Izery
Jelenia Góra - Stare Miasto, Rynek, Zamek Chojnik; Lubomierz - Muzeum „Samych Swoich"; Szklarska Poręba - zwiedzanie Wodospadu Szklarki; Świeradów Zdrój - pijalnia wód leczniczych, zabudowa uzdrowiskowa; spacer po Górach Izerskich jednym ze szlaków...
Stacks Image 38979
Małopolskie, Kraków, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice,
Stacks Image 39251
Szlak Papieski
Kraków-Kalwaria-Wadowice
Stacks Image 39254
Kraków - Kalwaria - Wadowice - Śladami Wielkiego Polaka
Kraków - Wawel, Smok Wawelski, Rynek, Kościół Mariacki, Sukiennice, Barbakan, Brama Floriańska, Uniwersytet Jagielloński; Kraków-Łagiewniki - Sanktuarium Miłosierdzia Bożego; Wadowice - Dom Wojtyłów, Kościół Farny, Rynek; Kalwaria Zebrzydowska - Sanktuarium Maryjne...
Stacks Image 39271
Wielkopolska, Park Krajobrazowy, Mniszki, Międzychód, Sieraków,
Stacks Image 39573
Puszcza Notecka
Życie leśnych ludzi
Stacks Image 39576
Leśni ludzie - Puszcza Notecka
Ośrodek edukacji przyrodniczej w Chalinie, ognisko z opowieściami o przyrodzie, przejażdżka konno w ośrodku jeździeckim, liczne gry i zabawy, spacer Szlakiem Bobrowym, wizyta w leśnej pasiece i nie tylko... Mniszki - zwiedzanie folwarku, w którym można poznać ginące zawody.
Stacks Image 39593
Pomorskie, Morze, Park Narodowy, Kaszuby, Łeba, Szymbark, Kluki,
Stacks Image 39835
Łeba
Nadmorska pustynia
Stacks Image 39838
Łeba - nadmorska pustynia
Spacer na wydmy Słowińskiego Parku Narodowego, przejażdżki konno, gry i zabawy, wypoczynek nad morzem; Program można wzbogacić o wizytę w Parku Dinozaurów lub w skansenie w Klukach; Szymbark - „dom do góry nogami", najdłuższa deska na świecie, dom sybiraka, partyzanckie bunkry, lokomotywa, Wierzyca...
Stacks Image 39855
Warmińsko-Mazurskie, Mazury, Park Narodowy, Kadzidłowo, Kętrzyn, Święta Lipka, Reszel, Giżycko, Mikołajki,
Stacks Image 40067
Mazury
Kraina jezior
Stacks Image 40070
Mazury mniej znane
Spotkanie z dzikim pogańskim plemieniem w Galindii; Spacer wśród zwierząt w Kadzidłowie; Kwatera Hitlera w Wilczym Szańcu; Święta Lipka - sanktuarium maryjne, Reszel, Mikołajki... rejs statkiem.
Stacks Image 40087
Śląskie, Małopolskie, Częstochowa, Ojców, Ogrodzieniec, Góry, Jura, Pieskowa Skała, Park narodowy,
Stacks Image 40299
Jura
Szlak Orlich Gniazd
Stacks Image 40302
Szlak Orlich Gniazd
Częstochowa - Jasna Góra; Olsztyn - ruiny zamku; Pustynia Błędowska; Ojców - Brama Krakowska, zamek ojcowski, Kaplica na Wodzie, Jaskinia Łokietka, spacer Doliną Prądnika; Pieskowa Skała - Maczuga Herkulesa, zamek; Ogrodzieniec - ruiny zamku... inne możliwości do wyboru.
Stacks Image 40327
Mazowieckie, Warszawa, Żelazowa Wola, Stolica,
Stacks Image 40688
Warszawa
Stolica Polski
Stacks Image 40691
Warszawa - stolica Polski
Warszawa - Zamek Królewski, Starówka, główne ulice Warszawy, Łazienki, metro, Pałac Kultury i Nauki, Grób Nieznanego, Żołnierza, Lotnisko „Okęcie", Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy, Belweder, Sejm, Muzeum Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli...
Stacks Image 40708
Austria, Wiedeń, Czechy, Stolica,
Stacks Image 40950
Wiedeń i Morawy
Austria i Czechy
Stacks Image 40953
Wiedeń i Morawski Kras
Wiedeń - katedra św. Stefana, Hofburg, Belweder, Kahlenberg, Ring z przyległymi obiektami, opera, Schönbrunn...; Morawski Kras - zwiedzanie jaskini Punkvy i przepaści Macocha...
Stacks Image 78105
Stacks Image 40970
Stacks Image 78103
Pomorskie, Chojnice, Charzykowy, Park Narodowy,
Stacks Image 40846
Bory Tucholskie
Leśna przygoda
Stacks Image 40849
Bory Tucholskie - rowery, lasy i jeziora
Chojnice - baszty miejskie, gotycki kościół, pobyt w aquaparku; Charzykowy - zapoznanie z walorami Parku Narodowego Borów Tucholskich; Rajd rowerowy po ostępach Borów Tucholskich... Dobra zabawa, wypoczynek aktywny... Istnieje wersja programu dla aktywnych z większą ilością zajęć.
Stacks Image 40866
Węgry, Słowacja, Budapeszt, Bratysława, Stolica,
Stacks Image 39191
Nad Dunajem
Brno i Budapeszt
Stacks Image 39194
Budapeszt i Bratysława - naddunajskie stolice
Budapeszt - Wzgórze Gellerta, Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Królewskim, Katedra, starówka, Parlament, Wyspa Małgorzaty, Plac Bohaterów i wiele innych atrakcji; Bratysława - Wzgórze Zamkowe, stare miasto, katedra św. Marcina, Brama Michalska...
Stacks Image 78087
Stacks Image 78085
Stacks Image 39211
Stacks Image 78083
Dolnośląskie, Góry, Park Krajobrazowy, Lubomierz, Leśna, Świeradów, Bolesławiec,
Stacks Image 39423
Izery
Góry dla każdego
Stacks Image 39426
Izerska przygoda
Lubomierz (Muzeum Samych Swoich), Dąb „Chrobry", Fabryka Ceramiki w Bolesławcu, Świeradów Zdrój i spacer po Górach Izerskich jednym ze szlaków, Zamek Czocha w Leśnej, zapora wodna na Kwisie...
Stacks Image 39443
Czechy, Praga, Stolica, Dolnośląskie, Karpacz, Kowary, Góry, Park Narodowy, Szklarska Poręba,
Stacks Image 39655
Karkonosze
Z tej i z tamtej strony
Stacks Image 39658
Karpacz i Praga - po obu stronach Karkonoszy
Zwiedzanie Pragi z przewodnikiem (Hradczany, Katedra Św.Wita, Mala Strana, Ogrody Walensteina, Most Karola, Rynek Staromiejski, Waclawskie Namesti...). Chojnik, Wodospad Szklarka, Świątynia Wang, Western City lub Sztolnie po kopalni uranu w Kowarach lub Skansen Miniatur budowli dolnośląskich w Kowarach...
Stacks Image 39675
Stacks Image 78091
Dolnośląskie, Góry, Park Narodowy, Złoty Stok, Kłodzko, Kudowa, Wambierzyce,
Stacks Image 39105
Kotlina Kłodzka
Wiele dla każdego
Stacks Image 39108
Kotlina (Kłodzka) pełna niespodzianek
Kopalnia złota w Złotym Stoku, Kłodzko (twierdza, miasto), Czermna - kaplica czaszek, Góry Stołowe - Błędne Skały lub Szczeliniec Wielki, Wambierzyce (bazylika, ruchoma szopka, kalwaria), Kudowa Zdrój - pijalnia wód i park zdrojowy...
Stacks Image 39125
Małopolskie, Kraków, Ojców, Wieliczka, Oświęcim, Park Narodowy, Jura,
Stacks Image 39397
Kraków +
Wokół Krakowa
Stacks Image 39400
Kraków - Wieliczka - Oświęcim (Ojców)
Kraków (Wawel, Smok Wawelski, Rynek, Kościół Mariacki, Sukiennice, Barbakan, Brama Floriańska, Uniwersytet Jagielloński; Oświęcim - obóz zagłady, Kopalnia Soli w Wieliczce (lub Ojców - Jaskinia Łokietka, Brama Krakowska, zamek ojcowski, Kaplica na Wodzie, spacer Doliną Prądnika)...
Stacks Image 39447
Ukraina, Lwów,
Stacks Image 39719
Lwów
Historia polskich kresów
Stacks Image 39722
Lwów - spotkanie z historią Polski
Lwów - Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich, Wzgórze Unii Lubelskiej, rynek staromiejski, Katedra Łacińska, Katedra Ormiańska, Kaplica Boimów, Kościoły: Dominikanów, Jezuitów i Bernardynów, Teatr Wielki, Park Stryjski, Katedra św.Jury, uniwersytet, Kościół św.Elżbiety, Ossolineum; Żółkiew - zabytki miasta...
Stacks Image 39739
Stacks Image 78093
Dolnośląskie, Góry, Kłodzko, Złoty Stok, Kletno, Międzygórze, Park Krajobrazowy, Lądek,
Stacks Image 39951
Masyw Śnieżnika
Śnieżne złoto
Stacks Image 39954
Masyw Śnieżnika i Góry Złote
Złoty Stok - zwiedzanie dawnej kopalni złota; Lądek Zdrój - uzdrowisko na uboczu; Zdobywamy Śnieżnik (1425 m n.p.m.), Jaskinia Niedźwiedzia; Międzygórze - Wodospad Wilczki, Ogród Bajek, spacer do Schroniska „Maria Śnieżna" na Iglicznej (845 m n.p.m.)... Kłodzko - zwiedzanie miasta.
Stacks Image 39971
Czechy, Praga, Stolica,
Stacks Image 40183
Praga
Czeska metropolia
Stacks Image 40186
Praga - stolica Czech
Zwiedzanie Pragi z przewodnikiem: Hradczany, Katedra Św.Wita, Mala Strana, Ogrody Walensteina, Loreta, Most Karola, Rynek Staromiejski, Waclawskie Namesti, dzielnica żydowska Josefov, spektakl światło i dźwięk na fontannach Križika; Vyšehrad - dawna siedziba władców Czech...
Stacks Image 40203
Stacks Image 78095
Świętokrzyskie, Kielce, Oblęgorek, Chęciny, Góry, Park Narodowy,
Stacks Image 40423
Świętokrzyskie
Bardzo stare góry
Stacks Image 40426
Świętokrzyskie - góry możliwości
Oblęgorek - Muzeum Sienkiewicza; Chęciny - ruiny zamku królewskiego; Kielce - Katedra, starówka, Jaskinia Raj...; Łysica, Święty Krzyż - klasztor, gołoborza; Święta Katarzyna, Dąb Bartek...
Stacks Image 40443
Austria, Wiedeń, Czechy, Stolica, Brno,
Stacks Image 40539
Wiedeń
Stolica Austrii
Stacks Image 40542
Wiedeń i Brno
Wiedeń - katedra św. Stefana, Hofburg, Belweder, Kahlenberg, Ring z przyległymi obiektami, opera, Schönbrunn...; Brno - zwiedzanie miasta...
Stacks Image 78099
Stacks Image 40559
Stacks Image 78097
Litwa, Wilno, Kowno, Troki, Stolica,
Stacks Image 40804
Wilno +
Stolice Litwy
Stacks Image 40807
Wilno - Kowno - Troki - serce Litwy
Troki (zamek Witolda), Wilno (Cmentarz na Rosie, Ostra Brama, Katedra Wileńska, kościoły Św. Ducha, Św. Teresy, Św. Anny, Św. Piotra i Pawła, Wzgórze Trzech Krzyży), Kowno (Starówka, Bazylika, Ratusz, Dom Pioruna, Zamek Kowieński)...
Stacks Image 40824
Stacks Image 78101
Morze, Park Narodowy, Wolin, Międzyzdroje, Świnoujście, Kamień Pomorski, Zachodniopomorskie,
Stacks Image 41066
Wolin
Wyspa Wikingów
Stacks Image 41069
Wolin - wyspa Wikingów
Międzyzdroje (Muzeum Figur Woskowych, molo, rezerwat żubrów), Wzgórze Gosań, punkt widokowy na wsteczną deltę Świny, Jeziorko Turkusowe, wypoczynek nad morzem; Świnoujście - Fort Gerharda i latarnia morska; Wolin - zwiedzanie wioski Wikingów lub Kamień Pomorski - katedra z wirydarzem...
Stacks Image 41086