Stacks Image 2771

Podróże z pasją

BTE Przystanek Ziemia

Wycieczki jednodniowe

Enter the name for this tabbed section: Informacje ogólne
Ogólne
Wszystkie przedstawione w katalogach programy to tylko propozycje, które możemy dowolnie dostosować do wymogów klienta. Jeżeli w katalogach nie ma imprezy, która Ciebie interesuje, proszę napisać lub zadzwonić. Przygotujemy ją niezwłocznie.
Cena
Wycieczki w katalogu nie mają podanych cen, ponieważ nasi klienci wyjeżdżają, nie tylko z Rogoźna, ale z różnych miejscowości Wielkopolski i kraju. Ceny są zawsze kalkulowane indywidualnie dla każdego klienta. Wszystkie wycieczki mają wliczone w cenę: nocleg (przy wycieczkach dłuższych niż jeden dzień), wyżywienie, transport, wstępy, opieka pilota na całej trasie oraz przewodników w wymagających tego miejscach, ubezpieczenie, opiekunowie szkolni, usługi dodatkowe wynikające z programu. Podczas analizowania naszych cen w przesłanych propozycjach, proszę zwrócić uwagę że większość programów ma doliczony koszt wstępów i opłat lokalnych. Przez to pozornie wydają się one nieco wyższe niż u konkurencji. Dla grup ceny kalkulujemy indywidualnie i zawsze cenę można nieco zmienić. Zawsze warto zapytać o rabat. W okresach sezonu niskiego cena zawsze może być nieco niższa niż w sezonie wysokim. Cena również zależy od standardu noclegów, jakie sobie życzy klient. Ostatecznie ceny są kalkulowane przed podpisaniem umowy, dostosowujemy je do wymagań klienta. Często bywa, że klient życzy sobie niższy standard noclegu lub wyłączenie kosztów biletu wstępu itp. - cena wtedy jest niższa.
Enter the name for this tabbed section: Świadczenia
Transport
Większość naszych wycieczek podróżuje autokarami lub busami. Posiadamy wielu zaprzyjaźnionych przewoźników w Wielkopolsce i nie tylko, którzy obsługują transport naszych klientów. Nasi przewoźnicy posiadają niezbędne dokumenty do prowadzenia działalności transportowej. Pojazdy posiadają aktualne przeglądy (zgodnie z przepisami) i są dodatkowo sprawdzane przez mechaników w międzyczasie. Autobusy zawsze spełniają wymagania klienta.
Jeżeli grupy podróżują innymi środkami transportu (samolot, prom, pociąg…), szczegóły przejazdu są szczegółowo ustalane przed wyjazdem. W przypadku transportu promowego (nocą) zalecamy korzystanie z kajut noclegowych (wiąże się to z dodatkową opłatą, ale warto).

Posiadamy również firmowe środki transportu.
Noclegi
Baza noclegowa, którą oferujemy jest zawsze sprawdzana wcześniej. W pokojach zawsze znajdują się łazienki (chyba, że klient życzy sobie inaczej). Standard noclegów dostosowujemy do potrzeb i specyfiki grupy. Podczas niektórych wyjazdów nocleg jest organizowany na promach, w domkach lub namiotach (na czas wyjazdu namioty wypożyczamy uczestnikom). Wszystkie szczegóły dotyczące noclegów są szczegółowo omawiane z klientem przed podpisaniem umowy.
Wyżywienie
Wyżywienie podczas wycieczek grupowych to standardowo śniadanie i obiadokolacja (przy wycieczkach dłuższych niż jeden dzień), czyli tzw. HB lub HP. Niektóre oferty (zwłaszcza obozy i kolonie) mają pełne wyżywienie (FB lub FP). W ofercie posiadamy też wyjazdy z wyżywieniem we własnym zakresie. Kwestia wyżywienia dodatkowego (nie uwzględnionego w propozycji programu) jest ustalana przed podpisaniem umowy. Na życzenie organizujemy, ogniska, grille, biesiady, degustacje itp. Nasza oferta kulinarna często uwzględnia potrawy regionalne. Menu również możemy ustalić indywidualnie dla poszczególnych grup i osób.
Wstępy
Wszystkie wycieczki krajowe oraz część zagranicznych (zgodnie z programem) mają wliczone w cenę bilety wstępów. Pozornie przez to ceny wyjazdów są nieco wyższe. Korzyść dla klienta wynikająca z wliczenia wstępów do ceny jest podwójna: bilety grupowe są często tańsze oraz nie trzeba tracić czasu na ciągłe zbieranie pieniędzy na bilety w trakcie wyjazdu. Niektóre oblegane atrakcje turystyczne wymagają wcześniejszej rezerwacji i wpłaty zaliczki na wstępy - w tym przypadku bilety wliczamy do programu obligatoryjnie. Na życzenie klienta możemy wyłączyć koszty wstępów z ogólnej kalkulacji.
Kadra: pilot - przewodnik - instruktor - wychowawca
Kadra, z którą współpracujemy dobierana jest zawsze tak, aby pasowała do specyfiki grupy. Są to ludzie posiadający odpowiednie dokumenty, umiejętności i praktykę. Na wycieczkach zawsze obecny jest licencjonowany pilot wycieczek (chyba, że umowa z klientem stanowi inaczej), w większości miast, parków narodowych i muzeach dodatkowo grupy są oprowadzane przez przewodników. W przypadku turystyki kwalifikowanej dodatkowo zatrudniamy odpowiednich instruktorów i ratowników. Na obozach i koloniach kadrę stanowią wykwalifikowani wychowawcy, którym przewodzi kierownik i dodatkowo wspiera ich pilot lub przewodnik.
Ubezpieczenie
Każdy uczestnik naszych wyjazdów jest standardowo ubezpieczony, w przypadku wycieczek krajowych od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), a w przypadku wycieczek zagranicznych dodatkowo od kosztów leczenia i utraty bagażu (KL). Jeżeli specyfika wyjazdu wymaga dodatkowych ubezpieczeń, np.: od uprawiania narciarstwa, ubezpieczenie to również zawarte jest w cenie.
Naszym ubezpieczycielem jest Towarzystwo Ubezpieczeniowe SIGNAL IDUNA. Kwoty ubezpieczenia w standardowych ubezpieczeniach są następujące: pakiet ubezpieczeniowy zagranica SIGNAL IDUNA TRAVEL od: KL (10000 EUR), NNI (10000 PLN), NWS (10000 PLN), BP (1000 PLN); TK-dodatkowe ubezpieczenie turystyki kwalifikowanej; CP - dodatkowe ubezpieczenie chorób przewlekłych; RG - ubezpieczenie kosztów imprezy turystycznej; Signal Iduna SKI - pakiet ubezpieczeń narciarskich od: sprzęt (3000 PLN), OC rzeczowe (2500 EUR), OC osobowe (5000 EUR); NNW - następstwa nieszczęśliwych wypadków w kraju (NWI-10000 PLN, NWS-5000 PLN).
Jeżeli chcesz się ubezpieczyć na większą kwotę, można to zgłosić przed podpisaniem umowy, zwiększymy wtedy składkę i kwoty ubezpieczenia. Można również wykupić samemu ubezpieczenie na naszej stronie -
UBEZPIECZENIA lub bezpośrednio u nas w biurze.
Jeżeli klient jest chory przewlekle, powinien poinformować o tym podczas podpisywania umowy. W przeciwnym razie zostanie ubezpieczony standardowo, co może uniemożliwić wypłacenie odszkodowania.
Opiekunowie - kadra
W przypadku wycieczek szkolnych opiekunowie (nauczyciele, wychowawcy) jadą za darmo (1 opiekun na 10-15 uczniów lub inaczej wg umowy). W przypadku wycieczek zakładowych ilość ewentualnych miejsc bezpłatnych zależy od woli zamawiającego. Na pielgrzymkach standardowo kapelan otrzymuje miejsce bezpłatne.
Inne usługi
Wycieczki w katalogu nie mają podanych cen, ponieważ nasi klienci wyjeżdżają, nie tylko z Rogoźna, ale z różnych miejscowości Wielkopolski i kraju. Ceny są zawsze kalkulowane indywidualnie dla każdego klienta. Wszystkie wycieczki mają wliczone w cenę: nocleg (przy wycieczkach dłuższych niż jeden dzień), wyżywienie (standardowo śniadanie i obiadokolacja przy wycieczkach dłuższych niż jeden dzień), transport, wstępy, opieka pilota na całej trasie oraz przewodników w wymagających tego miejscach, ubezpieczenie (NNW - w kraju i zagranicą; KL - zagranicą), opiekunowie szkolni (w przypadku grup szkolnych), usługi dodatkowe wynikające z programu.
Enter the name for this tabbed section: Wyszukiwanie i zamawianie imprez
Wyszukiwanie imprez
W zakładce KATALOGI znajdują się odnośniki do poszczególnych katalogów szczegółowych z propozycjami programów. Każdy katalog przedstawia wszystkie propozycje wycieczek w danej kategorii. Są one poukładane losowo; klikając jednak w słowa kluczowe obok tabelki katalogu, propozycje zostaną przefiltrowane i łatwiej będzie znaleźć pożądany program. Klikając w tytuł wybranej wycieczki zostaniesz przekierowany/a do strony z konkretną propozycją. Tam znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na temat danej wycieczki.
Wybierz z tagów, znajdujących się w pasku bocznym odpowiedniego katalogu, interesującą Cię grupę wyjazdów, a następnie kliknij w konkretny opis.
Jeżeli nie ma programu, który Cię interesuje to napisz lub zadzwoń, a my temu zaradzimy.
Zamawianie imprez
Chęć wyjazdu można zgłosić telefonicznie, przez pocztę elektroniczną lub wysyłając specjalny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się w zakładce KONTAKT lub na każdej stronie z programem imprezy.
WAŻNE: w zgłoszeniu proszę podać: wielkość grupy; wiek uczestników, preferowany kierunek wyjazdu, proponowany termin wyjazdu, miejsce wyjazdu, specjalne życzenia odnośnie wyjazdu oraz kontakt do osoby zgłaszającej wyjazd. Kalkulację przygotujemy niezwłocznie i przyjedziemy omówić szczegóły. Po akceptacji przesłanych przez nas propozycji, umówimy się z Tobą na spotkanie (w szkole, firmie, parafii lub innym miejscu) i sfinalizujemy podpisanie umowy. Kwotę zaliczki i termin zapłaty pozostałej kwoty dopasujemy do możliwości klienta.
Co potrzeba do podpisania umowy?
Po ustaleniu wszystkich szczegółów wyjazdu przychodzi czas na podpisanie umowy. Do podpisania umowy należy przygotować listę z danymi osobowymi wszystkich uczestników, również opiekunów (imię, nazwisko, adres zameldowania, data urodzenia lub PESEL oraz w przypadku wyjazdów zagranicznych nr i serię dokumentu poświadczającego tożsamość) dane do fakturowania (w przypadku firm i instytucji również numer NIP).
Enter the name for this tabbed section: Dokumenty i zdrowie
Dokumenty
W przypadku wyjazdów krajowych powinieneś posiadać przy sobie jakikolwiek dokument poświadczający tożsamość lub przysługujące zniżki. Na wyjazdy zagraniczne wymagane są następujące dokumenty: Unia Europejska i Skandynawia - paszport, dowód osobisty lub tymczasowy dowód osobisty; kraje pozaunijne: paszport. Do niektórych krajów wymagana jest wiza, ale ten dokument załatwiamy my lub klient we własnym zakresie jeżeli specyfika wyjazdu tego wymaga. Zagranicę warto też zabrać kartę zniżkowo-ubezpieczeniową ISIC lub podobną.
Zdrowie
Na wycieczkach organizator zawsze zapewnia apteczkę ze środkami pierwszej pomocy.
Jeżeli uczestnik wymaga lekarstw specjalistycznych zobowiązany jest zabrać je we własnym zakresie.
Na obozach i koloniach zapewniamy opiekę medyczną zgodnie z przepisami.
Biskupin, Wenecja,
Stacks Image 3749
Biskupin
Podróż w czasie kolejką po torach
Stacks Image 3752
Przenieś się w czasie o tysiące lat... Zwiedzanie Rezerwatu Archeologicznego w Biskupinie, przejażdżka kolejką wąskotorową, skansen kolei wąskotorowej w Wenecji oraz zamek Diabła Weneckiego oraz Żnin na życzenie...
Stacks Image 9894
Malbork,
Stacks Image 10343
Malbork
Krzyżacka przygoda
Stacks Image 10346
Zobacz największy zamek w Polsce.
Zwiedzanie z przewodnikiem największego zamku w Polsce. Lekcja historii, rycerstwa i nie tylko. Podróż do czasów średniowiecznych rycerzy.
Stacks Image 10354
Lednogóra, Dziekanowice,
Stacks Image 10467
Ostrów Lednicki i ryba
Początki państwa polskiego
Stacks Image 10470
Tu były początki Polski...
Ostrów Lednicki - zwiedzanie pozostałości palatium Mieszka I, Dziekanowice - Park Etnograficzny, „Ryba nad Jeziorem Lednickim" - brama drugiego tysiąclecia...
Stacks Image 10478
Lednogóra, Gniezno, Pobiedziska,
Stacks Image 10666
Szlak Piastowski
Tu chodził Mieszko I
Stacks Image 10669
Podróż do czasów początku Polski.
Ostrów Lednicki - zwiedzanie pozostałości palatium Mieszka I; Gniezno - Muzeum Początków Państwa Polskiego, Katedra, Stare Miasto, Pobiedziska - skansen miniatur Szlaku Piastowskiego...
Stacks Image 10677
Morze, Kołobrzeg, Wolin, Łeba, Trójmiasto, Przyroda,
Stacks Image 4106
Wycieczka nad morze
Pobyt nad Bałtykiem
Stacks Image 4109
Którą część wybrzeża chcesz odwiedzić?
Wyjazd wypoczynkowy nad Bałtyk - do wyboru kilka miejscowości (Międzyzdroje, Wisełka, Dziwnów, Pobierowo, Rewal, Niechorze, Mrzeżyno, Dźwirzyno, Kołobrzeg, Ustronie Morskie, Mielno, Darłówko, Jarosławiec, Ustka, Rowy, Łeba, Jastrzębia Góra, Władysławowo, Hel, Jantar, Stegna, Krynica Morska...). Podczas wyjazdu liczne gry i zabawy.
Stacks Image 9822
Agroturystyka, Przyroda,
Stacks Image 9937
Agroturystyka
Dzień na wsi
Stacks Image 9940
Poznaj pracę i życie rolnika.
Pobyt w jednym z gospodarstw agroturystycznych - ognisko z kiełbaskami, placek drożdżowy, herbata, zwiedzanie gospodarstwa, krótka lekcja rolnictwa, spotkanie ze zwierzętami, ewentualnie spacer po lesie i obserwacja ptaków lub przejażdżki konne...
Stacks Image 9948
Uzarzewo, Poznań, Przyroda,
Stacks Image 10866
Uzarzewo
Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie
Stacks Image 10869
Poznaj przyrodę Polski i nie tylko.
Uzarzewo - zwiedzanie Muzeum Łowiectwa i Myślistwa... Dodatkowo można zrobić spacer po lesie w Puszczy Zielonce lub odwiedzić inną atrakcję w okolicy.
Stacks Image 10877
Modlin,
Stacks Image 10890
Modlin
Największa twierdza Europy
Stacks Image 10893
Sprawdź ogrom tej twierdzy.
Zwiedzanie z przewodnikiem jednej z największych twierdz w Europie. Twierdza znajduje się w malowniczym miejscu, przy ujściu Bugu do Wisły. Spacerując po twierdzy zobaczysz budowle obronne z różnych okresów jej rozbudowy - z zewnątrz oraz niektóre od środka.
Stacks Image 10901
Niemcy, Berlin, Zagraniczne,
Stacks Image 11022
Berlin świąteczny
Zwiedzanie miasta i weinachtsmarkt.
Stacks Image 11025
Poczuj atmosferę świąt w Berlinie. Zwiedzanie stolicy Niemiec: mur berliński, Plac Aleksandra, wieża telewizyjna, czerwony ratusz, wyspa muzeów, aleja Pod Lipami, Brama Brandemburska, Reichstag, Berlin Zachodni... Dodatkowo możemy odwiedzić wspaniałe berlińskie ZOO lub jedno z 80-sięciu muzeów. Główny punkt wyjazdu to jednak Weinachtsmarkt.
Stacks Image 11033
Kórnik, Koszuty, Rogalin,
Stacks Image 11209
Kórnik, Koszuty, Rogalin
Zamek, dworek i pałac
Stacks Image 11212
Zobacz, jak żyło się w zamku, pałacu i dworku. Kórnik - zwiedzanie zamku i parku - Arboretum, lekcja botaniki; Koszuty - zwiedzanie dworku szlacheckiego; Rogalin - zwiedzanie pałacu i parku w stylu francuskim, Dęby Rogalińskie...
Stacks Image 11220
Paradyż, Międzyrzecz, Świebodzin, MRU,
Stacks Image 11082
MRU
Cystersi, bunkry i nietoperze
Stacks Image 11085
Wokół Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego.
Zabudowania dawnego klasztoru Cystersów w Paradyżu, trasa podziemna w bunkrach Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego - poszukiwanie nietoperzy. Świebodzin - figura Chrystusa... Dodatkowo można odwiedzić średniowieczny zamek w Międzyrzeczu.
Stacks Image 11093
Zagraniczne, Niemcy, Poczdam, Park rozrywki,
Stacks Image 10588
Poczdam
Filmowa przygoda w cesarskim stylu
Stacks Image 10591
Cesarskie miasto z klasą.
Zwiedzanie Poczdamu. Pobyt w filmowym parku, w którym można: zwiedzać plany filmowe przygotowane do kręcenia najróżniejszych scen, wejść do statku podwodnego, zobaczyć jak się robi bajki dla dzieci, popływać po rzeczce, zobaczyć popisy kaskaderskie i kilka razy przeżyć seans w kinie 4D...
Stacks Image 10604
Toruń,
Stacks Image 10690
Torun
Krzyżacy, pierniki i astronomia
Stacks Image 10693
Podróż do miasta słynnego astronoma.
Zwiedzanie miasta słynnego astronoma, gotyckie budowle z czasów krzyżackich (krzywa wieża, mury miejskie, ruiny zamku krzyżackiego, rynek z ratuszem, Katedra Św. Janów), odwiedziny w planetarium, nauka wypieku pierników, zwiedzanie obserwatorium astronomicznego...
Stacks Image 10715
Ciechocinek, Inowrocław,
Stacks Image 9835
Ciechocinek i Inowrocław
Kujawskie SPA
Stacks Image 9838
Największe Kujawskie uzdrowiska.
Inowrocław i Ciechocinek - zwiedzanie tężni i parków zdrojowych; Lekcja na temat uzdrowisk, sanatoriów i wykorzystania soli w leczeniu...
Stacks Image 9846
Wdzydze Kiszewskie, Szymbark, Bendomino,
Stacks Image 9883
Kaszuby - Szymbark
Tak blisko, ale inaczej
Stacks Image 9886
Najważniejsze atrakcje na Kaszubach.
Szwajcaria Kaszubska – zdobycie Wieżycy – najwyższej góry na Kaszubach; Szymbark - „Dom do góry nogami" i wiele innych atrakcji... Dodatkowo można zwiedzić: Wdzydze Kiszewskie - Kaszubski Park Etnograficzny lub Muzeum Mazurka Dąbrowskiego w Bendominie.
Stacks Image 9924
Puszczykowo,
Stacks Image 10842
Puszczykowo
Muzeum Arkadego Fiedlera
Stacks Image 10845
Wizyta w domu znanego podróżnika i pisarza.
Puszczykowo - Muzeum Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera... Miejsce, w którym zobaczysz wiele pamiątek z wypraw znanego pisarza i podróżnika.
Stacks Image 10853
Rogowo,
Stacks Image 10938
Rogowo
W krainie dinozaurów
Stacks Image 10941
Spacer wśród prehistorycznych kolosów.
Rogowo - pobyt w parku dinozaurów, zwiedzanie z przewodnikiem oraz czas na wypoczynek i zabawę... Dodatkowo można skorzystać z lekcji na temat prahistorycznych zwierząt.
Stacks Image 10949
Gniezno, Świąteczne, Koszuty,
Stacks Image 11001
Bożonarodzeniowo
Spotkanie z Gwiazdorem
Stacks Image 11004
Jak się robi bombki i co powie Gwiazdor?
Zwiedzanie fabryki ozdób choinkowych. Odwiedziny w staropolskim dworku, gdzie usłyszymy opowieści o zwyczajach świątecznych w dawnych czasach oraz nauczymy się ozdabiać choinkę tak, jak czyniła to prababcia. Na najgrzeczniejszych będzie czekał Gwiazdor z upominkami...
Stacks Image 11012
Niemcy, Berlin, Zagraniczne,
Stacks Image 10374
Berlin
Europejska metropolia
Stacks Image 10377
Odwiedź to, co najważniejsze w Berlinie. Zwiedzanie stolicy Niemiec: mur berliński, Plac Aleksandra, wieża telewizyjna, czerwony ratusz, wyspa muzeów, aleja Pod Lipami, Brama Brandemburska, Reichstag, Berlin Zachodni... Dodatkowo możemy odwiedzić wspaniałe berlińskie ZOO lub jedno z 80-sięciu muzeów.
Stacks Image 10385
Kruszwica, Strzelno, Inowrocław,
Stacks Image 10132
Kruszwica i Strzelno
Śledztwo w sprawie Popiela
Stacks Image 10135
Czy myszy rzeczywiście zjadły Popiela? Strzelno - romański kościół i rotunda; Kruszwica - romańska kolegiata, „Mysia Wieża", rejs stateczkiem po Jeziorze Gopło... Dodatkowo można zwiedzić tężnie w Inowrocławiu.
Stacks Image 10143
Mniszki,
Stacks Image 11058
Mniszki
Ginące zawody
Stacks Image 11061
Zostań rzemieślnikiem, poznaj stare zawody.
Nauka: kucia gwoździ, obróbki drewna, produkcji śmietany, maglowania, lepienia z gliny, wyplatania z wikliny... Zaglądanie do ula, podglądanie pracy szewca i wiele innych atrakcji...
Stacks Image 11069
Poznań,
Stacks Image 10618
Poznań
Stolica Wielkopolski
Stacks Image 10621
Zwiedzanie stolicy Wielkopolski.
Poznań – jedna z tras miejskich z przewodnikiem, np.: katedra, stary rynek, koziołki, ratusz, fara, Wzgórze Przemysła, Ostrów Tumski, Palmiarnia, Cytadela...
Stacks Image 10629
Niemcy, Aquapark, Zagraniczne,
Stacks Image 10728
Tropikalna Wyspa
Tropiki przez cały rok
Stacks Image 10731
Odwiedź tropikalny świat pod dachem.
Park wodny pod dachem w okolicy Berlina, który znajduje się w 6-hektarowej hali. Posiada dwa baseny, największe zjeżdżalnie w Niemczech, sauny, tropikalny las i wiele innymi atrakcji...
Stacks Image 10748
Sieraków, Chalin, Mniszki, Przyroda,
Stacks Image 9859
Sieraków i Chalin
Sierakowski Park Krajobrazowy
Stacks Image 9862
Zobacz perełki Sierakowa i okolicy.
Sieraków zwiedzanie stada ogierów, Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Chalinie spacer ścieżką dydaktyczną i muzeum; zamek rodziny Opalińskich, gra w kręgle...
Stacks Image 9870
Przyroda,
Stacks Image 10173
Przyroda polski
Miejsca chronione w kraju
Stacks Image 10176
Podejrzyj przyrodę w naturze.
Wycieczka do jednego (lub więcej) parku narodowego, krajobrazowego lub rezerwatu połączona z lekcją terenową na temat: przyrody; form ochrony środowiska; krajobrazu; prezentacja najważniejszych walorów poszczególnych parków.
Stacks Image 10829
Włocławek, Płock,
Stacks Image 10914
Włocławek i Płock
Omijane perełki
Stacks Image 10917
Wycieczka wokół Zalewu Włocławskiego.
Zwiedzanie miasta i zapory na Wiśle we Włocławku. Spacer po starym mieście w Płocku - nadwiślańska, promenada, katedra, zamek, rynek... Dodatkowo można odwiedzić płockie zoo.
Stacks Image 10925
Swarzędz, Uzarzewo, Przyroda,
Stacks Image 11154
Swarzędz i Uzarzewo
Spotkanie z przyrodą
Stacks Image 11157
Jak się poluje, a jak hoduje?
Swarzędz - Koleżanki Kubusia Puchatka – Skansen Pszczelarstwa; Uzarzewo - W Krainie Zwierząt – Muzeum Łowiectwa i Środowiska Przyrodniczego.
Stacks Image 11165
Gniezno, Świąteczne,
Stacks Image 10454
Świątecznie
Jak powstają bombki
Stacks Image 10584
Wizyta w fabryce bombek choinkowych.
Zwiedzanie zakładu produkcji ozdób świątecznych. Przechodzisz z przewodnikiem poszczególne etapy produkcji bombek próbując swych sił. Na koniec uczestnicy otrzymują pamiątkową bombkę ze swoim imieniem...
Stacks Image 10807
Kłodawa, Konin,
Stacks Image 11126
Kłodawa i Konin
Górnictwo dla każdego
Stacks Image 11191
Sprawdź, jak się wydobywa sól.
Kłodawa - zwiedzanie Kopalni Soli – około 700 m p.p.z.; Pobyt na konińskiej starówce i najstarszy znak drogowy w Polsce.
Stacks Image 11199
Licheń, Ląd,
Stacks Image 10214
Licheń i Ląd nad Wartą
Sanktuaria Wielkopolski
Stacks Image 10217
Największe sanktuarium maryjne Wielkopolski. Ląd - zwiedzanie pocysterskiego zespołu klasztornego, Licheń - Sanktuarium Bolesnej Królowej Polski - najwyższa wieża przykościelna, największy dzwon w Polsce, Golgota...
Stacks Image 10225
Grudziądz, Park rozrywki,
Stacks Image 10238
Mega-Park
Jedna z większych atrakcji Grudziądza
Stacks Image 10241
Poznaj "Dziki Zachód" i nie tylko.
Zwiedzanie jednego z największych miasteczek westernowych w Polsce. Dodatkowo zwiedzimy mini-zoo oraz park dinozaurów, park potężnych owadów oraz park bajek. W trakcie zwiedzania czekają trzy przejażdżki różnymi pojazdami oraz pokaz kowbojski...
Stacks Image 10300
Poznań, Przyroda,
Stacks Image 10642
Poznań
Spotkania z przyrodą w mieście
Stacks Image 10645
Poszukaj przyrody w dużym mieście.
Zwiedzanie Poznańskiego Nowego ZOO z pilotem-zootechnikiem, który opowie ciekawe rzeczy na temat oglądanych zwierząt. W wersji rozszerzonej można dodatkowo odwiedzić Palmiarnię.
Stacks Image 10653
Wrocław,
Stacks Image 10763
Wrocław
W pogoni za krasnalami i nie tylko
Stacks Image 10766
Zwiedzanie stolicy Dolnego Śląska.
Zwiedzanie miasta połączone z poszukiwaniem krasnoludków; starówka, Panorama Racławicka, ogród zoologiczny, hala 100-lecia, ogród japoński...
Stacks Image 10774
Warszawa,
Stacks Image 10811
Warszawa
Stolica Polski
Stacks Image 10814
Odwiedź to, co najważniejsze w Warszawie.
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem - Zamek Królewski, starówka, główne ulice Warszawy, Łazienki, Pałac Kultury i Nauki, Grób Nieznanego Żołnierza, Belweder, Pałac Prezydencki, Lotnisko „Okęcie", metro...
Stacks Image 10822
Swarzędz, Poznań, Koziegłowy,
Stacks Image 9961
Swarzędz
Pszczoły w basenie
Stacks Image 9964
Lekcja w muzeum + zabawa w basenie.
Swarzędz - zwiedzanie Skansenu Pszczelarskiego - zapoznanie z tematyką hodowli owadów, pozyskiwania miodu... Pobyt na basenie w Swarzędzu, Koziegłowach lub Poznaniu.
Stacks Image 10150
Kościan, Poznań, Przyroda,
Stacks Image 11106
Kościan i Poznań
Piraci i meteoryty
Stacks Image 11109
Zabawa w piratów dla młodszych i starszych.
Zwiedzanie Rezerwatu Meteoryty Morasko - miejsce, na które upadły odłamki kosmiczne wiele lat temu. Czterogodzinna zabawa z piratami - „Poszukiwanie skarbu" lub „Rejs dookoła świata". Pobyt można zakończyć ogniskiem z kiełbaskami.
Stacks Image 11117
Kulturalne,
Stacks Image 11130
Kino - teatr - wystawa
Imprezy kulturalne i targowe
Stacks Image 11133
Wyjazd na wybrane imprezy i spektakle.
Każdy wyjazd rozpatrujemy indywidualnie. Możemy również zarezerwować same bilety.
Stacks Image 11141
Koszuty, Świąteczne,
Stacks Image 11178
Bożonarodzeniowo
Zwyczaje świąteczne
Stacks Image 11181
Na najgrzeczniejszych czeka Gwiazdor.
Odwiedziny w staropolskim dworku, gdzie usłyszymy opowieści o zwyczajach świątecznych w dawnych czasach oraz nauczymy się ozdabiać choinkę tak, jak czyniła to prababcia. Na najgrzeczniejszych będzie czekał Gwiazdor z upominkami...
Stacks Image 11189