Stacks Image 2771

Podróże z pasją

BTE Przystanek Ziemia

Wycieczki dwudniowe

Enter the name for this tabbed section: Informacje ogólne
Ogólne
Wszystkie przedstawione w katalogach programy to tylko propozycje, które możemy dowolnie dostosować do wymogów klienta. Jeżeli w katalogach nie ma imprezy, która Ciebie interesuje, proszę napisać lub zadzwonić. Przygotujemy ją niezwłocznie.
Cena
Wycieczki w katalogu nie mają podanych cen, ponieważ nasi klienci wyjeżdżają, nie tylko z Rogoźna, ale z różnych miejscowości Wielkopolski i kraju. Ceny są zawsze kalkulowane indywidualnie dla każdego klienta. Wszystkie wycieczki mają wliczone w cenę: nocleg (przy wycieczkach dłuższych niż jeden dzień), wyżywienie, transport, wstępy, opieka pilota na całej trasie oraz przewodników w wymagających tego miejscach, ubezpieczenie, opiekunowie szkolni, usługi dodatkowe wynikające z programu. Podczas analizowania naszych cen w przesłanych propozycjach, proszę zwrócić uwagę że większość programów ma doliczony koszt wstępów i opłat lokalnych. Przez to pozornie wydają się one nieco wyższe niż u konkurencji. Dla grup ceny kalkulujemy indywidualnie i zawsze cenę można nieco zmienić. Zawsze warto zapytać o rabat. W okresach sezonu niskiego cena zawsze może być nieco niższa niż w sezonie wysokim. Cena również zależy od standardu noclegów, jakie sobie życzy klient. Ostatecznie ceny są kalkulowane przed podpisaniem umowy, dostosowujemy je do wymagań klienta. Często bywa, że klient życzy sobie niższy standard noclegu lub wyłączenie kosztów biletu wstępu itp. - cena wtedy jest niższa.
Enter the name for this tabbed section: Świadczenia
Transport
Większość naszych wycieczek podróżuje autokarami lub busami. Posiadamy wielu zaprzyjaźnionych przewoźników w Wielkopolsce i nie tylko, którzy obsługują transport naszych klientów. Nasi przewoźnicy posiadają niezbędne dokumenty do prowadzenia działalności transportowej. Pojazdy posiadają aktualne przeglądy (zgodnie z przepisami) i są dodatkowo sprawdzane przez mechaników w międzyczasie. Autobusy zawsze spełniają wymagania klienta.
Jeżeli grupy podróżują innymi środkami transportu (samolot, prom, pociąg…), szczegóły przejazdu są szczegółowo ustalane przed wyjazdem. W przypadku transportu promowego (nocą) zalecamy korzystanie z kajut noclegowych (wiąże się to z dodatkową opłatą, ale warto).

Posiadamy również firmowe środki transportu.
Noclegi
Baza noclegowa, którą oferujemy jest zawsze sprawdzana wcześniej. W pokojach zawsze znajdują się łazienki (chyba, że klient życzy sobie inaczej). Standard noclegów dostosowujemy do potrzeb i specyfiki grupy. Podczas niektórych wyjazdów nocleg jest organizowany na promach, w domkach lub namiotach (na czas wyjazdu namioty wypożyczamy uczestnikom). Wszystkie szczegóły dotyczące noclegów są szczegółowo omawiane z klientem przed podpisaniem umowy.
Wyżywienie
Wyżywienie podczas wycieczek grupowych to standardowo śniadanie i obiadokolacja (przy wycieczkach dłuższych niż jeden dzień), czyli tzw. HB lub HP. Niektóre oferty (zwłaszcza obozy i kolonie) mają pełne wyżywienie (FB lub FP). W ofercie posiadamy też wyjazdy z wyżywieniem we własnym zakresie. Kwestia wyżywienia dodatkowego (nie uwzględnionego w propozycji programu) jest ustalana przed podpisaniem umowy. Na życzenie organizujemy, ogniska, grille, biesiady, degustacje itp. Nasza oferta kulinarna często uwzględnia potrawy regionalne. Menu również możemy ustalić indywidualnie dla poszczególnych grup i osób.
Wstępy
Wszystkie wycieczki krajowe oraz część zagranicznych (zgodnie z programem) mają wliczone w cenę bilety wstępów. Pozornie przez to ceny wyjazdów są nieco wyższe. Korzyść dla klienta wynikająca z wliczenia wstępów do ceny jest podwójna: bilety grupowe są często tańsze oraz nie trzeba tracić czasu na ciągłe zbieranie pieniędzy na bilety w trakcie wyjazdu. Niektóre oblegane atrakcje turystyczne wymagają wcześniejszej rezerwacji i wpłaty zaliczki na wstępy - w tym przypadku bilety wliczamy do programu obligatoryjnie. Na życzenie klienta możemy wyłączyć koszty wstępów z ogólnej kalkulacji.
Kadra: pilot - przewodnik - instruktor - wychowawca
Kadra, z którą współpracujemy dobierana jest zawsze tak, aby pasowała do specyfiki grupy. Są to ludzie posiadający odpowiednie dokumenty, umiejętności i praktykę. Na wycieczkach zawsze obecny jest licencjonowany pilot wycieczek (chyba, że umowa z klientem stanowi inaczej), w większości miast, parków narodowych i muzeach dodatkowo grupy są oprowadzane przez przewodników. W przypadku turystyki kwalifikowanej dodatkowo zatrudniamy odpowiednich instruktorów i ratowników. Na obozach i koloniach kadrę stanowią wykwalifikowani wychowawcy, którym przewodzi kierownik i dodatkowo wspiera ich pilot lub przewodnik.
Ubezpieczenie
Każdy uczestnik naszych wyjazdów jest standardowo ubezpieczony, w przypadku wycieczek krajowych od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), a w przypadku wycieczek zagranicznych dodatkowo od kosztów leczenia i utraty bagażu (KL). Jeżeli specyfika wyjazdu wymaga dodatkowych ubezpieczeń, np.: od uprawiania narciarstwa, ubezpieczenie to również zawarte jest w cenie.
Naszym ubezpieczycielem jest Towarzystwo Ubezpieczeniowe SIGNAL IDUNA. Kwoty ubezpieczenia w standardowych ubezpieczeniach są następujące: pakiet ubezpieczeniowy zagranica SIGNAL IDUNA TRAVEL od: KL (10000 EUR), NNI (10000 PLN), NWS (10000 PLN), BP (1000 PLN); TK-dodatkowe ubezpieczenie turystyki kwalifikowanej; CP - dodatkowe ubezpieczenie chorób przewlekłych; RG - ubezpieczenie kosztów imprezy turystycznej; Signal Iduna SKI - pakiet ubezpieczeń narciarskich od: sprzęt (3000 PLN), OC rzeczowe (2500 EUR), OC osobowe (5000 EUR); NNW - następstwa nieszczęśliwych wypadków w kraju (NWI-10000 PLN, NWS-5000 PLN).
Jeżeli chcesz się ubezpieczyć na większą kwotę, można to zgłosić przed podpisaniem umowy, zwiększymy wtedy składkę i kwoty ubezpieczenia. Można również wykupić samemu ubezpieczenie na naszej stronie -
UBEZPIECZENIA lub bezpośrednio u nas w biurze.
Jeżeli klient jest chory przewlekle, powinien poinformować o tym podczas podpisywania umowy. W przeciwnym razie zostanie ubezpieczony standardowo, co może uniemożliwić wypłacenie odszkodowania.
Opiekunowie - kadra
W przypadku wycieczek szkolnych opiekunowie (nauczyciele, wychowawcy) jadą za darmo (1 opiekun na 10-15 uczniów lub inaczej wg umowy). W przypadku wycieczek zakładowych ilość ewentualnych miejsc bezpłatnych zależy od woli zamawiającego. Na pielgrzymkach standardowo kapelan otrzymuje miejsce bezpłatne.
Inne usługi
Wycieczki w katalogu nie mają podanych cen, ponieważ nasi klienci wyjeżdżają, nie tylko z Rogoźna, ale z różnych miejscowości Wielkopolski i kraju. Ceny są zawsze kalkulowane indywidualnie dla każdego klienta. Wszystkie wycieczki mają wliczone w cenę: nocleg (przy wycieczkach dłuższych niż jeden dzień), wyżywienie (standardowo śniadanie i obiadokolacja przy wycieczkach dłuższych niż jeden dzień), transport, wstępy, opieka pilota na całej trasie oraz przewodników w wymagających tego miejscach, ubezpieczenie (NNW - w kraju i zagranicą; KL - zagranicą), opiekunowie szkolni (w przypadku grup szkolnych), usługi dodatkowe wynikające z programu.
Enter the name for this tabbed section: Wyszukiwanie i zamawianie imprez
Wyszukiwanie imprez
W zakładce KATALOGI znajdują się odnośniki do poszczególnych katalogów szczegółowych z propozycjami programów. Każdy katalog przedstawia wszystkie propozycje wycieczek w danej kategorii. Są one poukładane losowo; klikając jednak w słowa kluczowe obok tabelki katalogu, propozycje zostaną przefiltrowane i łatwiej będzie znaleźć pożądany program. Klikając w tytuł wybranej wycieczki zostaniesz przekierowany/a do strony z konkretną propozycją. Tam znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na temat danej wycieczki.
Wybierz z tagów, znajdujących się w pasku bocznym odpowiedniego katalogu, interesującą Cię grupę wyjazdów, a następnie kliknij w konkretny opis.
Jeżeli nie ma programu, który Cię interesuje to napisz lub zadzwoń, a my temu zaradzimy.
Zamawianie imprez
Chęć wyjazdu można zgłosić telefonicznie, przez pocztę elektroniczną lub wysyłając specjalny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się w zakładce KONTAKT lub na każdej stronie z programem imprezy.
WAŻNE: w zgłoszeniu proszę podać: wielkość grupy; wiek uczestników, preferowany kierunek wyjazdu, proponowany termin wyjazdu, miejsce wyjazdu, specjalne życzenia odnośnie wyjazdu oraz kontakt do osoby zgłaszającej wyjazd. Kalkulację przygotujemy niezwłocznie i przyjedziemy omówić szczegóły. Po akceptacji przesłanych przez nas propozycji, umówimy się z Tobą na spotkanie (w szkole, firmie, parafii lub innym miejscu) i sfinalizujemy podpisanie umowy. Kwotę zaliczki i termin zapłaty pozostałej kwoty dopasujemy do możliwości klienta.
Co potrzeba do podpisania umowy?
Po ustaleniu wszystkich szczegółów wyjazdu przychodzi czas na podpisanie umowy. Do podpisania umowy należy przygotować listę z danymi osobowymi wszystkich uczestników, również opiekunów (imię, nazwisko, adres zameldowania, data urodzenia lub PESEL oraz w przypadku wyjazdów zagranicznych nr i serię dokumentu poświadczającego tożsamość) dane do fakturowania (w przypadku firm i instytucji również numer NIP).
Enter the name for this tabbed section: Dokumenty i zdrowie
Dokumenty
W przypadku wyjazdów krajowych powinieneś posiadać przy sobie jakikolwiek dokument poświadczający tożsamość lub przysługujące zniżki. Na wyjazdy zagraniczne wymagane są następujące dokumenty: Unia Europejska i Skandynawia - paszport, dowód osobisty lub tymczasowy dowód osobisty; kraje pozaunijne: paszport. Do niektórych krajów wymagana jest wiza, ale ten dokument załatwiamy my lub klient we własnym zakresie jeżeli specyfika wyjazdu tego wymaga. Zagranicę warto też zabrać kartę zniżkowo-ubezpieczeniową ISIC lub podobną.
Zdrowie
Na wycieczkach organizator zawsze zapewnia apteczkę ze środkami pierwszej pomocy.
Jeżeli uczestnik wymaga lekarstw specjalistycznych zobowiązany jest zabrać je we własnym zakresie.
Na obozach i koloniach zapewniamy opiekę medyczną zgodnie z przepisami.
Wszystkie    Category    Category    Category    
Niemcy, Berlin, Stolica, Brandemburgia,
Stacks Image 11662
Berlin
Wizyta w metropolii
Stacks Image 11665
Berlin - stolica Niemiec
Zwiedzanie stolicy Niemiec: mur berliński, Plac Aleksandra, wieża telewizyjna, czerwony ratusz, wyspa muzeów, aleja Pod Lipami, Brama Brandemburska, Reichstag, Berlin Zachodni... Dodatkowo możemy odwiedzić wspaniałe berlińskie ZOO lub jedno z 80-sięciu muzeów. Do programu możemy również włączyć pobyt w Tropikal Islands - aquaparku pod Berlinem.
Stacks Image 11673
Pomorskie, Chojnice, Charzykowy, Park Narodowy,
Stacks Image 12101
Bory Tucholskie
Natura w pełni
Stacks Image 12104
Bory Tucholskie - rowery, lasy i jeziora
Chojnice - baszty miejskie, gotycki kościół, pobyt w aquaparku; Charzykowy - zapoznanie z walorami Parku Narodowego Borów Tucholskich - spacer ścieżką edukacyjną; Rajd rowerowy po ostępach Borów Tucholskich, różnorodne gry i zabawy do wyboru...
Stacks Image 12112
Pomorskie, Kujawsko-Pomorskie, Gniew, Malbork, Chełmno,
Stacks Image 12152
Gniew i Malbork
Śladem Krzyżaków
Stacks Image 12155
Gniew i Malbork - gniewni rycerze z krzyżami
Gniew - zwiedzanie zamku, spektakl audiowizualny, wybrana lekcja muzealna. Malbork - zwiedzanie największego zamku w Polsce. Chełmno - spacer po mieście założonym przez Krzyżaków; spotkanie ze świętym Walętym...
Stacks Image 12163
Lubuskie, Kostrzyn, Park Narodowy,
Stacks Image 12212
Kostrzyn
Nie tylko ptasi raj
Stacks Image 12215
Kostrzyn - twierdza wśród ptaków
Zwiedzanie Twierdzy Kostrzyn - miasto z którego zachowało się głównie to, co pod ziemią. Nauka leśnictwa, Park Narodowy Ujścia Warty - spacer w poszukiwaniu ptaków. Gry i zabawy...
Stacks Image 12223
Morze, Łeba, Szymbark, Pomorskie, Park Narodowy, Kaszuby,
Stacks Image 12272
Łeba
Pustynia nad morzem
Stacks Image 12275
Łeba - nadmorska pustynia
Spacer na wydmy Słowińskiego Parku Narodowego, gry i zabawy, wypoczynek nad morzem, Skansen w Szymbarku: „Dom do góry nogami", najdłuższa deska na świecie, dom sybiraka, partyzanckie bunkry, lokomotywa, Wierzyca...
Stacks Image 12283
Wielkopolska, Park Krajobrazowy, Międzychód, Sieraków, Mniszki,
Stacks Image 12332
Międzychód +
Lasy i bory
Stacks Image 12335
Międzychód i Sieraków - wśród lasów i borów
Sieraków - zwiedzanie miasta wraz ze stadniną. Halin - Ośrodek Edukacji Przyrodniczej. Mniszki - folwark, w którym poznamy ginące zawody. Międzychód - edukacja przyrodnicza na obrzeżach Puszczy Noteckiej, jazda konno, gry i zabawy.
Stacks Image 12343
Śląskie, Małopolskie, Góry, Ojców, Ogrodzieniec, Pieskowa Skała, Jura, Park Narodowy,
Stacks Image 12392
Ojców
Orle gniazda
Stacks Image 12395
Ojców - orle gniazda
Ojców - Brama Krakowska, zamek ojcowski, Kaplica na Wodzie, Jaskinia Łokietka, spacer Doliną Prądnika; Pieskowa Skała - Maczuga Herkulesa, zamek; Ogrodzieniec - ruiny zamku, skansen miniatur; Pustynia Błędowska... inne atrakcje na trasie.
Stacks Image 12403
Czechy, Praga, Stolica,
Stacks Image 12452
Praga
Stolica Czech
Stacks Image 12455
Praga - stolica Czech
Zwiedzanie Pragi z przewodnikiem: Wyszehrad, Hradczany, Katedra św. Wita, Mala Strana, Ogrody Walensteina, Loreta, Most Karola, Rynek Staromiejski, Waclawskie Namesti, Josefov i wiele innych miejsc.
Stacks Image 12463
Stacks Image 78107
Dolnośląskie, Walim, Srebrna Góra, Góry, Sobótka, Książ, Park krajobrazowy,
Stacks Image 12512
Walim
Góry Sowie
Stacks Image 12515
Walim - wokół Wielkiej Sowy
Sobótka - wejście na Ślężę, Srebrna Góra - zwiedzanie XVIII-wiecznej pruskiej twierdzy i nie tylko. Walim - zwiedzanie podziemnego miasta. Książ - zwiedzanie jednego z największych zamków w Polsce oraz palmiarni.
Stacks Image 12523
Dolnośląskie, Wrocław, Trzebnica,
Stacks Image 12572
Wrocław
Krasnale i nie tylko
Stacks Image 12575
Wrocław plus coś jeszcze
Trzebnica - zwiedzanie kościoła z grobowcem Św. Jadwigi; Wrocław - Panorama Racławicka, starówka, Ostrów Tumski, Ogród Zoologiczny, Ogród Japoński, Hala 100-lecia, gające fontanny, stadion oraz jedna z atrakcji do wyboru;
Stacks Image 12583
Niemcy, Berlin, Poczdam, Stolica, Brandemburgia,
Stacks Image 12064
Berlin i Poczdam
Historia Niemiec
Stacks Image 12067
Berlin i Poczdam - cesarskim traktem
Zwiedzanie stolicy Niemiec: mur berliński, Plac Aleksandra, wieża telewizyjna, czerwony ratusz, wyspa muzeów, aleja Pod Lipami, Brama Brandemburska, Reichstag, Berlin Zachodni... Dodatkowo możemy odwiedzić wspaniałe berlińskie ZOO lub jedno z 80-sięciu muzeów. Zwiedzanie Poczdamu: Cecilienhoff, Sanssouci, Aleksandrowka... Dla chętnych grup pobyt w filmowym parku Babelsberg.
Stacks Image 12075
Pomorskie, Trójmiasto, Morze, Gdańsk, Gdynia, Sopot,
Stacks Image 12131
Trójmiasto
Trzy w jednym
Stacks Image 12134
Gdańsk - Gdynia - Sopot - trzy w jednym
Gdańsk - Ratusz, Kościół NMP, Stary Żuraw, Neptun, zabytkowe kamienice, Długi Targ, Westerplatte; Oliwa - katedra i ogrody (ewentualnie ZOO); Sopot molo, spacer nad morzem, "Krzywy Dom"; Gdynia - Akwarium Morskie, port, ORP „Błyskawica"...
Stacks Image 12142
Morze, Zachodniopomorskie, Kołobrzeg, Koszalin, Dobrzyca,
Stacks Image 12182
Kołobrzeg
Pomorze Środkowe
Stacks Image 12185
Kołobrzeg i Koszalin - poznajemy Pomorze
Kołobrzeg - Ratusz, Muzeum Oręża Polskiego, katedra, latarnia morska i port, Pomnik Zaślubin Polski z Morzem; Zieleniewo - miasteczko westernowe; Koszalin - katedra, stare miasto... Dobrzyca - ogrody tematyczne Hortulus.
Stacks Image 12193
Małopolska, Kraków, Wieliczka, Kopalnia,
Stacks Image 12242
Kraków i Wieliczka
Tropem królów
Stacks Image 12245
Kraków i Wieliczka - tropem królów
Zwiedzanie Krakowa - Barbakan, Brama Floriańska, Kościół Mariacki, Sukiennice, Rynek Staromiejski, Uniwersytet Jagielloński, „Okno papieskie" w kurii; Wawel (dziedziniec, katedra, groby królewskie, Dzwon Zygmunta), Smok Wawelski. Wieliczka - kopalnia soli.
Stacks Image 12253
Pomorskie, Warmińsko-Mazurskie, Malbork, Frombork, Pelplin,
Stacks Image 12302
Malbork +
Warmia inaczej
Stacks Image 12305
Malbork - Frombork - Pelplin
Malbork - zwiedzanie zamku krzyżackiego; Frombork - katedra, pałac, Wieża Kopernika, Dzwonnica, seans w Planetarium; Pelplin - Katedra NMP. Ten wyjazd to przede wszystkim spotkanie z okresem średniowiecza i architekturą gotycką.
Stacks Image 12313
Wielkopolska, Park Krajobrazowy, Międzychód, Mniszki, Lubuskie, Świebodzin, Paradyż, Międzyrzecz,
Stacks Image 12362
Międzyrzecz
Bunkry i nie tylko
Stacks Image 12365
Międzyrzecz - bunkry, nietoperze i cystersi
Mniszki - folwark, w którym poznamy ginące zawody. Międzychód - edukacja przyrodnicza na obrzeżach Puszczy Noteckiej, jazda konno, gry i zabawy. Międzyrzecz - zwiedzanie miasta i poniemieckich bunkrów należących do MRU. Paradyż - dawny klasztor Cystersów. Świebodzin - figura Chrystusa.
Stacks Image 12373
Niemcy, Poczdam, Brandemburgia,
Stacks Image 12422
Poczdam
Nie tylko historia
Stacks Image 12425
Poczdam - miasto cesarzy i filmów
Zwiedzanie Poczdamu: Cecilienhoff, Sanssouci, Neues Palais, Aleksandrowka... Pobyt w filmowym parku Babelsberg. , w którym można: zwiedzać plany filmowe przygotowane do kręcenia najróżniejszych scen, wejść do statku podwodnego, zobaczyć jak się robi bajki dla dzieci, popływać po rzeczce, zobaczyć popisy kaskaderskie i kilka razy przeżyć seans w kinie 4D i XD...
Stacks Image 12433
Kujawsko-Pomorskie, Toruń, Ciechocinek, Piwnice,
Stacks Image 12482
Toruń +
Kujawy plus
Stacks Image 12485
Toruń i Ciechocinek - spotkanie z astronomią i solą
Toruń - zwiedzanie miasta z przewodnikiem (rynek, Dom Kopernika, katedra, mury miejskie z krzywą wieżą, ruiny zamku... Planetarium). Piwnice - spotkanie z astronomem, który oprowadzi nas po obserwatorium astronomicznym. Ciechocinek - uzdrowisko wykorzystujące solanki. Zwiedzanie tężni.
Stacks Image 12493
Mazowieckie, Warszawa, Stolica,
Stacks Image 12542
Warszawa
Stolica Polski
Stacks Image 12545
Warszawa - stolica Polski
Warszawa - Zamek Królewski, Starówka, główne ulice Warszawy, Łazienki, metro, Pałac Kultury i Nauki, Grób Nieznanego, Żołnierza, Lotnisko „Okęcie", Belweder, Sejm, Muzeum Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli...
Stacks Image 12553